Karaś/Rogucki: chcieliśmy stworzyć dla siebie muzyczny azyl

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Karaś/Rogucki: chcieliśmy stworzyć dla siebie muzyczny azyl
Karaś/RoguckiFoto: mat. prasowe

Grupy Coma i The Dumplings zawiesiły działalność, ale Piotr Rogucki i Jakub Karaś nie zwalniają tempa. 14 lutego ukazał się ich wspólny album "Ostatni bastion romantyzmu".

Posłuchaj

W tonacji Trójki 14 lutego
+
Dodaj do playlisty
+

TytułW tonacji Trójki 2020.02.14 14:08
Prowadzi Piotr Metz
GościePiotr Rogucki, Jakub Karaś
Opis

– Przez czas, który ze sobą spędziliśmy, paradoksalnie okazało się, że mamy ze sobą dużo wspólnego. Nie zawsze jest tak, że jak się tworzy jakiś rodzaj muzyki, odcina się od innych gatunków. Dla artysty to rozwijające, gdy zahacza o inne gatunki i owocem tego jest ta płyta – mówi Jakub Karaś.

– Poznaliśmy się, gdy dostałem zaproszenie do gościnnego udziału w koncercie The Dumplings. Byłem dobrze nastrojony i ucieszyłem się, bo zapowiadała się fajna sytuacja. Zaprzyjaźniliśmy się i wszystko to wyszło organicznie, naturalnie. Takie kwestie "zróbmy coś razem" pojawiają się często. Robi się kolaboracje, duety, covery, ale rzadko dochodzi do poważniejszej współpracy. U nas się to rozwinęło – dodaje Piotr Rogucki.

Karaś/Rogucki "Ostatni bastion romantyzmu"  Foto: mat. promocyjne Karaś/Rogucki "Ostatni bastion romantyzmu" Foto: mat. promocyjne

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk, dało harmonijny efekt w postaci „Ostatni bastion romantyzmu”.

"Ostatni bastion romantyzmu" czyli 11 opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Album duetu Karaś/Rogucki ukazał się 14 lutego w Walentynki i jak się zapewne domyślacie, nie usłyszycie tu zwykłych piosenek o miłości. Na płycie znajdują się utwory, które artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne, opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną, gęstą i duszną, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą oraz new romantic.

mat. promocyjne/ml

Playlista

Polecane