Minister rodziny: wiarygodność podstawą naszego działania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Minister rodziny: wiarygodność podstawą naszego działania
Marlena Maląg w TrójceFoto: Polskie Radio

– Mamy wytyczone cele i zadania. Zależy nam na rozwoju gospodarki, ale fundamentem naszego działania jest rodzina i więź międzypokoleniowa – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Posłuchaj

Marlena Maląg: nasze programy społeczne będą realizowane w terminie i bez zakłóceń (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
maląg1200.jpg
Minister Rodziny: rząd dotrzyma słowa w sprawie wypłaty trzynastej emerytury

Marlena Maląg, która była gościem "Pulsu Trójki" podkreśliła, że "po raz pierwszy od 30 lat budżet jest zbilansowany". – To budżet, który się spina. Myślę, że to boli opozycję. Nasze programy są realizowane i będą kontynuowane. One mają wspierać polską rodzinę, czyli fundament naszego kraju. Chcemy dbać o ten zrównoważony rozwój naszej gospodarki. Taki jest budżet – zrównoważony, dynamiczny, który daje siłę napędową dobrej zmianie – mówiła.

– Nasze programy społeczne będą realizowane w terminie i bez zakłóceń. Zarówno świadczenia dla emerytów jak i dla rodzin z małymi dziećmi. 500+, Maluch+, wyprawka szkolna – to wszystko będzie realizowane. Dziś przedstawiliśmy projekt ustawy o dodatkowym świadczeniu dla emerytów. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby emeryci i renciści mieli zagwarantowane, że rok w rok świadczenie będzie wypłacane – tłumaczyła minister rodziny.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

rodzina1200.jpg
Świadczenie "Mama 4+" już dla ponad 53 tys. osób. Znamy nowe statystyki

Gość Programu 3 Polskiego Radia mówiła, że porównując rząd PO-PSL i obecny widzi "przepaść". – To co teraz robi opozycja to próba zaniepokojenia Polaków, wywołania poczucia zagrożenia, a wtedy ludzie nie czują się komfortowo. Zależy nam na tym, żeby gospodarka się rozwijała, ale fundamentem była rodzina i więź międzypokoleniowa. Wiarygodność jest podstawą naszego działania – zaznaczyła.

– Mamy wytyczone cele i zadania. Jestem głęboko przekonana, że 13. emerytura będzie realizowana. Przypomnę, że tym świadczeniem będzie objęto prawie 9 mln 800 tys. emerytów i rencistów. Zabezpieczone środki, które przeznaczamy to jest prawie 12 mld zł. To jest jeden z pakietów Emerytury+ – mówiła.

Marlena Maląg zapewniła, że "wszystkie programy, które przechodzą przez Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych są i będą realizowane". – Jest świadczenie dla osób niesamodzielnych, podnieśliśmy również kryterium dochodowe - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Puls Trójki"
Prowadząca: Beata Michniewicz 
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 12.02.2020
Godzina emisji: 17.45

pb/kr

Polecane