Horsy: najwięcej przyjemności płynie z improwizacji na scenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Horsy: najwięcej przyjemności płynie z improwizacji na scenie
Marta Malinowska i HorsyFoto: PR

– Opowiadam to, co przyniesie mi energia od publiczności. To super formuła proklamowana przeze mnie na koncertach, które są taką "improwizacyjną magmą" – mówił w "Polskim bicie" Horsy, czyli Tomek Wódkiewicz.

Posłuchaj

Horsy w "Polskim bicie" (Polski bit/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Horsy to wrocławski muzyk, performer i animator, którego głównymi cechami są obserwowanie kultury szerokim kątem i uczestniczenie w niej. Muzyk właśnie spełnia swój "teenage dream". Pod koniec grudnia zadebiutował EP-ką "Drones of Love" i zagrał na międzynarodowym festiwalu Eurosonic. Marcie Malinowskiej (tym razem solo) opowiedział o elementach, które składają się na Horsy'ego.

– Horsy w zidentyfikowanym wydaniu istnieje od około roku. Na początku zeszłego roku zagrałem 10 koncertów w ramach trasy, a po tym dojrzałem do tego, by stworzyć piosenki, bo wcześniej funkcjonowało to w trochę innej formie – koncerty były improwizowane. Na "Drones of Love" może nie ma poezji, ale są nastroje, które się przeze mnie przewijały. Przygotowanie materiału i stworzenie całej EP-ki zajęło mi trzy miesiące, bez gromadzenia i selekcjonowania rzeczy. Kawałki powstawały jeden za drugim – opowiadał artysta.

Horsy "Drones of Love"  Foto: mat. promocyjne Horsy "Drones of Love" Foto: mat. promocyjne

Oprócz debiutanckiego wydawnictwa, w audycji posłuchaliśmy też niewydanego wcześniej materiału Horsy'ego.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorka: Marta Malinowska
Gość: Tomasz Wódkiewicz (Horsy)
Data emisji: 08.02.2020
Godzina emisji: 0.05

kr/mat. promocyjne

Polecane