Jak skutecznie wpływać na rozwój naszych dzieci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak skutecznie wpływać na rozwój naszych dzieci?
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Sunny studio

Przedszkole – jeden z najintensywniejszych okresów w życiu każdego dziecka – ma olbrzymi wpływ na jego rozwój. Każdego malucha warto wesprzeć w tej codziennej, życiowej wspinaczce. 

Posłuchaj

Rozwój naszych przedszkolaków (Godzina wychowawcza/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" Okładka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?"

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka, a zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.

– Nic, do czego zmuszamy nasze dziecko, nigdy nie służy temu, aby ono się chętnie tego podejmowało. To, co jest zabawą i przebiega na takich zasadach, dając przyjemność i radość, zawsze zachęca naszą pociechę do działania. Niezależnie od tego, czego się podejmujemy, jeśli jest jakaś nowość, to entuzjazm dziecka będzie pobudzany – mówi Monika Sobkowiak, autorka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?".

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Gość: Monika Sobkowiak (nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda, autorka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?")
Data emisji: 3.02.2020
Godzina emisji: 23.08

kw/ml

Polecane