Barbara Krafftówna: Jerzy Wasowski był aniołem cierpliwości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Barbara Krafftówna: Jerzy Wasowski był aniołem cierpliwości
Wspomnienia Barbary Krafftówny. Tołoczko: pracowaliśmy przy słuchowisku radiowymFoto: PAP/Jan Bogacz TVP

–To, co było, już nie wróci. Każdy moment jest bezcenną nowością w pracy twórczej, jakakolwiek by ona nie była, bo twórcza może być każda praca – mówiła w rozmowie z Piotrem Metzem Barbara Krafftówna.

Posłuchaj

Barbara Krafftówna w rozmowie z Piotrem Metzem (Lista osobista/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na deskach teatru Barbara Krafftówna po raz pierwszy wystąpiła w roku 1946, a w filmie pojawiła się w roku 1953. W tym roku powróciła z nową piosenką, która znalazła się na zapowiadanej na luty płycie "MACHIAVELLI". Utwór "Najwyższa Mądrość" to pierwszy singiel zapowiadający album "MACHIAVELLI" z piosenkami pochodzącymi z musicalu z muzyką Jerzego Wasowskiego oraz librettem Ryszarda Marka Grońskiego i Antoniego Marianowicza. Była to również niedawno nasza piosenka dnia.

– Jerzy Wasowski był szalenie wymagający. Brzmi to bardzo groźnie, wydaje się, że była to jakaś zdecydowana dyscyplina. Tymczasem, był to anioł łagodności, cierpliwości i nie popuszczał – już na wstępie wyczuwał omyłki, nieprawidłowości. Starczyła pierwsza sylaba, źle wzięty wdech, lub wydech. W tej chwili mam wrażenie, a właściwie pewność, że był to człowiek, który w określonym momencie wiedział, że ktoś jest opóźniony z wzięciem oddechu, albo, że mamy falstart, a dźwięk będzie nieczysty. To była taka organiczna czujność – wspomina Barbara Krafftówna.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Barbara Krafftówna (aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa i piosenkarka)
Data emisji: 1.02.2019 
Godziny emisji:
21.09

ml

Polecane