Robert Kubiszyn: "Before Sunrise" wciąż się świetnie broni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Kubiszyn: "Before Sunrise" wciąż się świetnie broni
Robert KubiszynFoto: Wojciech Kusiński/PR

Robert Kubiszyn bez wątpienia należy do grona najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce – na swoim koncie ma już ponad 100 albumów! Tym bardziej zaskakująca wydaje się informacja, że w minionym tygodniu zagrał on swój… pierwszy w życiu koncert ze swoim zespołem.

Posłuchaj

Powrót Roberta Kubiszyna po latach (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W 2010 roku ukazał się debiutancki solowy album Roberta Kubiszyna: "Before Sunrise". To płyta o jazzowym charakterze. Obok Roberta Kubiszyna wystąpili na niej: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Mino Cinelu, wirtuoz harmonijki ustnej Gregorie Maret, a także Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Michał Dąbrówka i wielu innych z tzw. ekstraklasy polskiego i światowego jazzu.

Po 10 latach, Robert Kubiszyn zdecydował się po raz pierwszy wystąpić na żywo ze swoim materiałem.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 1 lutego >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 1 lutego >>>

– Tak wyszło. Byłem tak bardzo zajęty przez ten czas, że okazywało się wciąż, że ja, albo koledzy z zespołu, byliśmy zajęci i nie mogliśmy uzgodnić żadnego terminu. Cieszę się, że w końcu się udało, bo doskonale się bawiłem, ale przygotowanie było bardzo czasochłonne. Przez ostatnie 10 lat pogubiłem wszystkie nuty i musiałem spisać cały materiał jeszcze raz – opowiada gość Mariusza Owczarka.

Debiutancki koncert pobudził apetyt Roberta Kubiszyna. Artysta zapowiada kolejne występy, i, co najważniejsze, następcę albumu "Before Sunrise". Prace nad płytą już trwają.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Gość: Robert Kubiszyn (kontrabasista i basista jazzowy, kompozytor, aranżer i producent muzyczny)
Data emisji: 1.02.2020
Godzina emisji: 12.19

ml

Polecane