Komiks jak dobra powieść. "Śmiech i śmierć" Adriana Tomine'a

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Komiks jak dobra powieść. "Śmiech i śmierć" Adriana Tomine'a
"Śmiech i śmierć" Adrian Tomine, wyd. Kultura GniewuFoto: mat. promocyjne

– Ten komiks łamie gatunki. Zachowując stylistykę komiksów gazetowych, opartych na karykaturze i dowcipie, jednocześnie ma walory filozoficzne dobrej powieści graficznej – ocenia Mateusz Matyszkowicz publikację "Śmiech i śmierć" Adriana Tomine'a.

Posłuchaj

Wokół powieści graficznej "Śmiech i śmierć" Adriana Tomine'a (Czarnoksiążnik/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Śmiech i śmierć" Adrian Tomine, wyd. Kultura Gniewu "Śmiech i śmierć" Adrian Tomine, wyd. Kultura Gniewu

"Śmiech i śmierć" to fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku.

Tym zbiorem krótkich nowel Adrian Tomine udowadnia, że jest nie tylko jednym z najważniejszych współczesnych autorów komiksów, ale także amerykańskich pisarzy. Jego niezwykły zmysł obserwacji czy umiejętność uchwycenia najsubtelniejszych emocji widać wyjątkowo wyraźnie w historiach o poczuciu straty, twórczych ambicjach, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych, o sukcesach i porażkach.

– Kiedy widzimy tytuł "Śmiech i śmierć", wiemy, że to będzie komiks o wszystkim, co dotyczy życia i że wszystko, co nas w życiu spotyka, sprowadza się do śmiechu lub śmierci – dodaje autor audycji. 


***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 31.01.2020
Godzina emisji: 7.44

mat. promocyjne/kr

Polecane