Julian Mere: kiedyś młodzi w teatrze mieli się od kogo uczyć

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Julian Mere: kiedyś młodzi w teatrze mieli się od kogo uczyć
Julian MereFoto: mat. promocyjne

Gościem "Akademii Rozrywki" był bard i aktor warszawskiego teatru Rampa Julian Mere, który opowiedział o swojej nowej płycie poświęconej najważniejszym postaciom polskiej sceny teatralnej.

Posłuchaj

Mistrzowie Juliana Mere (Akademia rozrywki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 "Moi Mistrzowie (piosenki czeladnika)" Julian Mere "Moi Mistrzowie (piosenki czeladnika)" Julian Mere

Aktor, wokalista, związany z Teatrem Rampa od 2007 roku. Ciałem warszawiak, duszą zdecydowanie krakowiak. Zafascynowany poezją Jacka Kaczmarskiego stał się wybitnym bardem i twórcą wielu piosenek. Jest również jednym z liderów  swojego środowiska zawodowego - od 2012 roku jest przewodniczącym Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Mówi o sobie: "Video meliora proboq deteriora sequor" ("Widzę i pochwalam to, co lepsze, ale idę za tym, co gorsze" Owidiusz).

– Zrobiłem płytę, którą przez lata przygotowywałem. Chciałem opowiedzieć o moich mistrzach sztuki, bo uważam, że warto o nich przypominać również w piosence. Pamiętam, że pierwszy utwór, który pisałem ze łzami w oczach, był na jubileusz Adama Hanuszkiewicza. To jest coś niesamowitego, bo to, co dotknęło mnie, przeniosło się na aktorów Teatru Narodowego, którzy wykonywali ten utwór – wspomina Julian Mere.

Julian Mere nagrał właśnie płytę "Moi mistrzowie (piosenki czeladnika)", na której znalazły się utwory o Janie Nowickim, Annie Seniuk, Franciszku Pieczce, Krzysztofie Zanussim, Adamie Hanuszkiewiczu i wielu innych autorach, którzy przez lata wpływali na twórczość gościa Łukasz Szweda.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Gość:
Julian Mere (aktor i wokalista związany z Teatrem Rampa)
Data audycji: 31.01.2019
Godzina emisji: 13.07

mat. prasowe/ml

Polecane