Miuosh i nocne "Powroty" do domu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miuosh i nocne "Powroty" do domu
MiuoshFoto: Mateusz Czech

– Co prawda, jeżeli chodzi o proces twórczy, robiłem ten album bardzo krótko, ale korci mnie, żeby to wypuścić – mówił raper i producent muzyczny Miuosh w przedzień premiery swojego ósmego solowego albumu "Powroty", którego fragmentów mogliśmy wysłuchać w audycji.

Posłuchaj

"Powroty" Miuosha przedpremierowo w Trójce (Program alternatywny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Powroty" Miuosha to 11 utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Napisaną w trasie płytą katowicki muzyk powraca do kamieni milowych swojej muzycznej i prywatnej podróży przez życie i świat – dotyka wewnętrznych problemów, decyzji i deklaracji, rozlicza sam siebie i podsumowuje swoje dotychczasowe kroki i potknięcia.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Programu alternatywnego" z 23 stycznia >>>

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Programu alternatywnego" z 23 stycznia  >>>

Album wymyka się kategoriom, łącząc to, co mogliśmy już u Miuosha usłyszeć, z tym, czego, zupełnie się po nim nie spodziewaliśmy. Za muzykę na albumie odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem krążka jest Michał Fox Król, który swoim nietuzinkowym podejściem zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej.

Jak zawsze ważnym elementem całości są goście – usłyszymy Melę Koteluk, Natalię Nykiel, Igo, The Dumplings, Mateusza Koniecznego i Palucha. Oprócz poznańskiego rapera, który razem z Miuoshem współpracował już dwukrotnie niemal dekadę temu, reszta gości zaszczyciła jego utwory swoją obecnością po raz pierwszy.

– Teksty na ten album pisałem długo, aż przez trzy lata, w odpowiednich na to momentach. Prace studyjne rozpoczęliśmy 5 października. Teksty i muzykę tworzyłem w naszym busie koncertowym, często wracając do domu, więc pierwszym pomysłem na tytuł płyty były właśnie "Powroty". W momencie, kiedy człowiek jest na drugim końcu Polski i wraca w nocy, jest daleko od domu, daleko od rodziny, myśli formułują się trochę inaczej i trochę inne rzeczy się w sobie zauważa. Bardzo mi to pasowało i zaczyna mi się podobać to, jak to się dzieje – opowiadał muzyk w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Okładka płyty "Powroty" Miuosza Okładka płyty "Powroty" Miuosza

Trasa koncertowa promująca alum "Powroty" rozpocznie się 2 lutego w krakowskim Studiu i obejmie jeszcze 15 polskich miast. 

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Miuosh (raper, producent muzyczny)
Data emisji: 24.12.2019
Godzina emisji: 20.12

mat. promocyjne/kr

Polecane