Ania Rusowicz z "Przebudzeniem" na scenie Trójki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ania Rusowicz z "Przebudzeniem" na scenie Trójki!
Ania RusowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

To bigbitowo-rockowo-funkowa podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a których to idee są dziś jak najbardziej aktualne. Koncertu Ani Rusowicz z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej mogliśmy posłuchać w niedzielę (2 lutego) o godz. 19.05.

Posłuchaj

Ania Rusowicz na żywo w Trójce (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem "złotych". Koncerty w sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem i kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

"Przebudzenie" to długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami m.in do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60. i 70. Tym razem w nagraniach uczestniczyły instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Reddinga. Jest to sentymentalna podróż do lat 60. i 70., które będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi, żyjącemu zgodnie z naturą.

Ania Rusowicz Foto: Honorata Karapuda Ania Rusowicz (fot. Honorata Karapuda)

(mat. prasowe)

Polecane