"The Outsider" – kolejna perła wśród ekranizacji książek Stephena Kinga?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"The Outsider" – kolejna perła wśród ekranizacji książek Stephena Kinga?
Kadr z serialu "The Outsider"Foto: mat. promocyjne

– Zekranizowano kolejną powieść Stephena Kinga. Powstające ekranizacje tych książek nie przypominają w niczym takich pereł Jak "Carrie" de Palmy, "Misery" Reinera czy arcydzieła Kubricka, którego tytułu nawet nie muszę wymieniać. Serial "The Outsider" to jednak zdumiewający wyjątek od tej smutnej reguły – zapowiada Łukasz Adamski.

Posłuchaj

"The Outsider" na podstawie powieści mistrza grozy na małych ekranach od 12 stycznia (Adamski seryjny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

10-odcinkowy "The Outsider" wyreżyserowany przez zazwyczaj trudniącego się aktorstwem Jasona Batemana opowiada o śledztwie w sprawie makabrycznego morderstwa 11-letniego Frankiego Petersona. Próbuje ją rozwiązać detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn), który dokonuje oględzin ciała chłopca odnalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającej zbrodni sprawiają, że Ralph, który jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna, postanawia włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektyw Holly Gibney (Cynthia Erivo), bo ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda im się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne.

Kadr z serialu "The Outsider"  Foto: mat. promocyjne Kadr z serialu "The Outsider" Foto: mat. promocyjne

– Serial to połączenie typowych dla książek Kinga koszmarów małomiasteczkowej Ameryki z rasową opowieścią detektywistyczną. Jego siłą jest bardzo dobry scenariusz, nielinearna narracja, mylenie tropów i unosząca się złowieszcza atmosfera. Wygląda na to, że "The Outsider" naprawia błędy samego Kinga, którego powieść o tym samym tytule nie zebrała specjalnie entuzjastycznych recenzji – ocenia autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 11.28

kr/mat. promocyjne/kw

­

Polecane