Czy wesołe jest życie staruszka?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy wesołe jest życie staruszka?
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Cedric E

Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazje do złożenia życzeń, ale również do zainteresowania się seniorami.

Posłuchaj

Jak żyje się emerytom? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak żyją? Czy odnajdują się w życiowej i finansowej rzeczywistości? Ponad pół miliona polskich seniorów zmaga się z długami o łącznej wartości na poziomie pięciu miliardów siedmiuset milionów.

– Pozytywną informacją jest to, że ten dług i liczna dłużników zmalała w ciągu ostatniego roku. Dotychczas było odwrotnie. Na początku 2013 roku dług ten wynosił około miliarda trzystu milionów złotych – mówi Andrzej Kulik, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów. – Powodami zadłużenia emerytów były m.in.: spadające dochody lub to, że wiele starszych osób było traktowanych jako słup, który miał pożyczać pieniądze na rzecz młodszego pokolenia – dodaje.

– Jeżeli ktoś w miarę sprawnie funkcjonuje, jest zdrowy, to może pracować dalej. Dopuszczamy taką sytuację, że konkretna osoba może pobierać emeryturę, a jednocześnie dalej pracować. Do tego zachęcamy. Aktywność osób w wieku senioralnym powinna trwać jak najdłużej – zaznacza senator Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Majer, zastępca przewodniczącego Senackiej Komisji Rodziny Polityki Senioralnej i Społecznej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Kulik (rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów), Ryszard Majer (senator, PiS, zastępca przewodniczącego Senackiej Komisji Rodziny Polityki Senioralnej i Społecznej), dr Joanna Górna (kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie), Jan Filip Libicki (senator, PSL, przewodniczący Senackiej Komisji Rodziny Polityki Senioralnej i Społecznej), Agnieszka Salach (biuro prasowe grupy Kruk), Zuzanna Macko (Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu)
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane