Babcing, czyli seniorki aktywne w sieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Babcing, czyli seniorki aktywne w sieci
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Bojan Milinkov

– Chciałabym być taką zwykłą babcią, do której można przyjść, wypłakać się, przytulić. Ale Internet jest w tej chwili na czasie i wymiana doświadczeń jest dla nas bardzo ważna – mówi Małgorzata Mika, członkini facebookowej grupy "Mądre Babcie".

Posłuchaj

Babcie coraz aktywniejszą grupą w internecie (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak wynika z badań mediów społecznościowych, to właśnie babcie są jedną z najprężniej działających grup dyskusyjnych w sieci. Facebookowa grupa "Mądre Babcie" po niewiele ponad roku liczy prawie 15,5 tys. członkiń i kieruje się mądrymi, żelaznymi zasadami – należy być uprzejmym, nie poruszać tematów związanych z polityką oraz religią i nie narzekać, a dzielić się wyłącznie tymi informacjami, które poprawiają humor.

– Moje babcie od rana się pozdrawiają i wysyłają milion kartek na dobranoc. Widać ich sprawność w posługiwaniu się różnymi narzędziami – GIF-ami czy pocztówkami. Mamy też moduł kulinarny czy moduł, gdzie babcie pokazują swoje stylizacje – opowiada Beata Borucka, założycielka społeczności i babcia trojga wnucząt.


Seniorów wśród internautów ciągle przybywa   Foto: Gemius Seniorów wśród internautów ciągle przybywa Foto: Gemius
Babcie to jedna z najaktywniejszych grup dyskusyjnych w sieci   Foto: Gemius Babcie to jedna z najaktywniejszych grup dyskusyjnych w sieci Foto: Gemius

Babcing, czyli świadome bycie babcią

Na forum istnieje także sekcja poświęcona feriom, a jest to czas, gdy zapracowani rodzice podrzucają dzieci babciom i dziadkom, by sami oddać się odpoczynkowi. I tu pojawia się pytanie – czym zainteresować wnuczęta w różnym wieku i jak z nimi rozmawiać? M.in. takie pytania zadają sobie wzajemnie uczestniczki społeczności, co poskutkowało pojawieniem się pojęcia "babcingu".

– Babcing jest przedłużeniem bardzo modnego obecnie parentingu, czyli świadomego rodzicielstwa. Bardzo lubię wielopokoleniowość. Kiedy zostałam babcią, chciałam uczestniczyć w życiu wnucząt i budować fajne relacje. Chciałam dzielić się swoimi odczuciami i przygodami z babcingiem – dodaje twórczyni "Mądrych Babć".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 21.01.2019
Godzina emisji: 6.41

kr/Gemius/ml

Polecane