Olga Bończyk: na scenie czuje się bezpieczniej niż w życiu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Olga Bończyk: na scenie czuje się bezpieczniej niż w życiu
Olga Bończyk i Marek NiedźwieckiFoto: Edyta Kocemba-Górka/Polskie Radio

– Za to, co wydarzy się w teatrze, jest odpowiedzialnych wiele osób, a koncert jest oparty wyłącznie na tym, co ja zrobię i daje mi możliwość kontaktu z publicznością. Wtedy czuję jak ich energia do mnie wraca – mówiła na antenie Trójki wokalistka i aktorka Olga Bończyk.

Posłuchaj

Olga Bończyk o przeszłości i przyszłości artystycznej (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Olgę Bończyk znamy przede wszystkim jako aktorkę dubbingową i teatralną (obecnie możemy oglądać ją w głównej roli w musicalu "Atrakcyjna wdowa" na deskach warszawskiego Teatru Komedia), ale także jako wokalistkę. Jesienią ukaże się jej najnowszy album, który zapowiada utwór "Więcej niż kochanek" stworzony przez Adama Abramka – kompozytora mającego na swoim koncie współpracę z m.in. Beatą Kozidrak i Kasią Kowalską. Czego możemy się spodziewać w oczekiwaniu na nową płytę?

– Adam Abramek zechciał nagrać ze mną piosenkę, która nie do końca jest w moim kierunku muzycznym. Od wielu lat namawiał mnie, żebym spróbowała troszeczkę "skręcić" w muzykę bardziej popową. I rzeczywiście aranż, pomysł na piosenkę i sposób wykonania fajnie się zgrały. Ale czas płynie – "Więcej niż kochanek" to już w zasadzie przeszłość i trzeba iść dalej. Kolejna piosenka, która też znajdzie się najnowszej płycie, tym razem wyszła spod pióra Aleksandra Woźniaka – znakomitego aranżera, pianisty, twórcy zespołu PIN. Jego kompozycje są bardzo bliskie mojemu sercu, więc sporo z nich też pojawi się tym albumie – zapowiedziała artystka.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Olga Bończyk (wokalistka, aktorka)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 11.14

kr/mat. promocyjne

Polecane