Droga na skróty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Droga na skróty
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/nicostock

Mieszkańcy nowego osiedla przy ul. Marka Jeziorańskiego na warszawskim Gocławiu chcą łatwego dojścia do przedszkola, szkoły, przystanków.

Posłuchaj

Sąsiedzki spór o metr kwadratowy (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na przeszkodzie do tej pory stał płot dzielący dwie wspólnoty – Ateńską i Saską. Pod koniec września ktoś przeciął płot. Kto? Nie wiadomo. Mieszkańcy nowego osiedla wzruszają ramionami. Ale jest im to na rękę, bo nie muszą podróżować 20 minut do przedszkola, wystarczy przejść 100 metrów. Niestety mieszkańcy Ateńskiej zrobili sondaż, z którego wynika, że nie chcą, aby sąsiedzi przechodzili przez ich osiedle (choć jest ono otwarte i dostępne dla wszystkich mieszkańców Warszawy). Już budowane jest nowe, solidne ogrodzenie. 

– Przez cały rok, kiedy tego przejścia nie było, musieliśmy poruszać się albo przez dzikie zarośla, gdzie jest ciemno, mokro, jest błoto, koczują tam osoby bezdomne albo trzeba korzystać z samochodu i jechać trzy kilometry dookoła, bo nie ma możliwości, żeby przejść te 100 metrów w linii prostej – skarży się jedna z mieszkanek osiedla Saska.

– Z sondażu wynika, że 97 proc. mieszkańców osiedla Ateńska jest przeciw temu, żeby przechodzili przez nie sąsiedzi. Chcą mieć spokój, ciszę i koniec. O czym tu więcej mówić? – pyta retorycznie mieszkaniec antagonistycznie nastawionej wspólnoty.

***

Posłuchaj pierwszego odcinka serialu "Kroniki międzyludzkie" w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Płoty niezgody"
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 16.01.2020
Godzina emisji: 18.44

Polecane