"Dziękuję całej opozycji". Wiceminister sprawiedliwości o potępieniu rosyjskich prowokacji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Dziękuję całej opozycji". Wiceminister sprawiedliwości o potępieniu rosyjskich prowokacji
Michał WójcikFoto: PR

– Znakomitą odpowiedzią na narrację Rosji była uchwała, którą wspólnie przyjęliśmy w Sejmie - obóz rządzący i opozycja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Posłuchaj

Michał Wójcik: jeżeli nasz naród jest atakowany, potrafimy razem się bronić (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Za to także dziękuję całej opozycji – podkreślił Michał Wójcik, odnosząc się do sejmowej uchwały przyjętej przez aklamację. Sejm potępił w niej prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej.

– Trudno nie dostrzec tego, że to rzadkość w ostatnich latach, że potrafimy wszyscy wznieść się ponad wszelki podział i trudny dyskurs polityczny i pokazać, że coś nas łączy – podkreślił wiceminister sprawiedliwości. Dodał, że polityków łączy historia. – Jeżeli nasz naród jest atakowany, niezależnie kto by to powiedział, niezależnie w jakim miejscu świata, potrafimy bronić się i potrafimy razem podjąć taką uchwałę – powiedział gość Trójki.

Prywatna wizyta Komisji Weneckiej

Polityk odniósł się także do zaproszenia przez marszałka Senatu przedstawicieli Komisji Weneckiej. - Jeżeli rząd zdecydowałby się na zaproszenie Komisji Weneckiej, która zgodnie z procedurami zdecydowałaby, że podejmuje czynności, nie byłoby żadnego problemu. Natomiast to jest wizyta czysto nieoficjalna - powiedział Michał Wójcik. Dodał, że mógłby nawet użyć słowa "wizyta prywatna".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister podkreślił, że wszystkich obowiązują ściśle określone przepisy, a doszło do sytuacji, w której "komisja, która zajmuje się badaniem praworządności, przyjeżdża w sposób, który nie jest zgodny z przepisami, ani polskimi, ani Komisji Weneckiej".

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 10.01.2020
Godzina emisji: 08.14

pg/kw

Polecane