Święto humoru w Bogatyni przed nami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Święto humoru w Bogatyni przed nami
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/aerogondo2

– To będzie już 37. edycja turnieju. Nasza impreza jest starsza niż PAKA, choć nie jest to oczywiście najstarsze wydarzenie tego typu w Polsce – tu prym wiodą Wieczory Humoru i Satyry w Lidzbarku – mówi organizator 37. Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020, Zdzisław Justyński.

Posłuchaj

Zdzisław Justyński zaprasza na 37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni (Akademia rozrywki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Niedawno ukazała się płyta z nagraniami prac laureatów tego konkursu w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia. Ruszają również zgłoszenia do konkursu.

– Nasz Turniej wystartował w 1984 roku. To, kogo usłyszymy w tym roku, zależy oczywiście od zgłoszeń, jakie do nas napłyną. Myślę, że będą to młodzi debiutanci. Pojawi się też znakomity i uznany wykonawca, ale jeszcze na 100 proc. nic nie wiemy. Poziom imprezy będzie równie wysoki co w roku ubiegłym, o ile nie wyższy – mówi Zdzisław Justyński.

37. Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020 37. Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020

– Satyra to zanikająca, ale przepiękna forma. Jak w teatrze, gdzie najtrudniej zagrać w komedii, tak i tu, w dzisiejszych czasach, gdy rzeczywistość jest zabawniejsza niż to, co piszą ludzie – dodaje gość Łukasza Szweda.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Gość:
Zdzisław Justyński (organizator 37. Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020)
Data emisji: 10.01.2020
Godzina emisji: 13.09

ml/mk

Polecane