Zwierzenia popkulturalne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zwierzenia popkulturalne
Fragment plakatu promującego film "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowejFoto: Shutterstock.com/Sarunyu L

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk od kilkunastu lat prowadzi blog pod tytułem "Zwierz popkulturalny". Jest autorką książek, dziennikarką, recenzentką, ale dla wielu chyba przede wszystkim – blogerką, która opowiada o popkulturze znając znakomicie temat, ujmując go z wielu perspektyw, a jednocześnie w przystępny sposób.

Posłuchaj

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk o książce "Zwierzenia popkulturalne" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Zwierzenia popkulturalne" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Wydawnictwo Genius Creations
Okładka książki "Zwierzenia popkulturalne" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Wydawnictwo Genius Creations

W jej najnowszej książce zatytułowanej "Zwierzenia popkulturalne" Autorka nie tylko "zwierza się" ze swoich fascynacji choćby popkulturą brytyjską czy starym kinem, ale zawsze – umieszcza te opowieści w szerszym kontekście. Są tu teksty bardzo poważne: o pozycji kobiet w showbiznesie czy przedstawianiu na ekranie osób z niepełnosprawnościami, są historie gwiazd, których twarzy nikt nie pamięta i takich, które wciąż są symbolami. Są też analizy – pół żartem pół serio – ideałów męskości proponowanych przez komedie romantyczne.

– Bardzo dużo osób uważa, że ja powinnam wyczuć co oni sądzą o filmie i oddać to w tekście. Coraz mniej ludzi czyta teksty o kulturze po to, żeby dowiedzieć się czegoś, tylko, żeby znaleźć potwierdzenie własnych intuicji – mówiła w audycji Katarzyna Czajka-Kominiarczuk. – Często zdarza się problem, w którym czytelnicy mają pretensję za to, że spojrzałam na coś inaczej niż oni – dodała.

Jak powstała książka "Zwierzenia popkulturalne"? 

***

Tytuł audycjiKlub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (dziennikarka, autorka książek, blogerka)
Data emisji: 07.01.2020
Godzina emisji: 21.09

kw

Polecane