Jedyna taka akcja w roku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jedyna taka akcja w roku
Kuba Strzyczkowski z przedmiotami licytowanymi w czasie "Świąt bez granic 2019"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Reportaż o "Świętach bez granic" to podróż po wieloletniej historii Trójkowych licytacji świątecznych, podczas których Słuchacze mogą wspomóc Fundację Świętego Mikołaja i tych najbardziej potrzebujących.

Posłuchaj

"Święta bez granici" od kuchni (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tylko podczas czwartej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" słuchacze Programu Trzeciego wpłacili aż 326 392 zł! To nie byłoby możliwe bez prowadzącego – Kuby Strzyczkowskiego, który od wielu lat jest twarzą i głosem świątecznych licytacji. Sprzedawał już "nic", sprzedawał nienamalowany obraz pana Kuby, a także przepis na kapustę z grzybami Marka Wałkuskiego (który został wylicytowany za 110 tysięcy…).

– Wszystkie licytowane przedmioty są w studiu, bo jak Kuba patrzy na nie z bliska, to ładniej o nich opowiada. Poza tym szeleści nimi, a taka radiowa gra sprawia, że to jest atrakcyjne – mówi Trójkowa wydawczyni, Ewa Lipowicz.

Teraz dziennikarz opowiada o tym, skąd bierze energię i pomysły, by zachęcać słuchaczy do wpłat, a także o tym, komu można pomoc i jaka atmosfera panuje w grudniu w Trójce. 

– Kiedy pracuję na żywo, bez przerwy zdarzają się sytuacje, które zmuszają mnie do wysiłku. Dopóki robię rzeczy, które wymagają ode mnie trudu, dopóty mnie to wciąga. Wchodzę do studia i to jest łaska boska, że zaczyna się audycja, bo ta audycja będzie inna niż wszystkie. Natomiast wszystko, co dzieje się do tego momentu, jest bardzo męczące, bo jest oparte na potwornej powtarzalności. Na szczęście jest antena! – przyznaje Kuba Strzyczkowski.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Święta bez granic"
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 8.01.2020
Godzina emisji: 18.42

Polecane