Czy z optymizmem powitam Nowy Rok?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy z optymizmem powitam Nowy Rok?
"Tańczące" drony, podświetlone diodami LED podczas pokazu nad rynkiem Manufaktury w Łodzi z okazji powitania Nowego Roku 2020. Łódź jako pierwsze miasto w Europie proponuje mieszkańcom świetlne show z udziałem dronówFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Z ostatniego badania optymizmu Polaków wynika, że 51 proc. z nas uważa, iż sytuacja w Polsce i ich osobiste sprawy zmierzają w dobrym kierunku.

Posłuchaj

Czy myśl o roku 2020 napawa mnie optymizmem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Doceniamy wzrost gospodarczy, wyższe płace. Z drugiej strony, zgodnie z badaniami IBRIS, jedna trzecia Polaków obawia się recesji, a jedna trzecia oczekuje w 2020 roku dynamicznego rozwoju. Tyle że pewnie w sylwestrowy wieczór nie myślimy o wielkiej gospodarce, a o tym, co miłego i ciekawego przyniesie kolejny rok...

– W tych trudnych czasach Polska jest w dobrej sytuacji, a to ze względu na relatywnie wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Rośnie produkcja, a w związku inflacja ma trochę "wybite zęby". Oczywiście będą rosły ceny usług i niektórych produktów, ale generalnie można być optymistą. W sytuacji światowej jest dużo napięć, ale sądzę, że Polska sobie poradzi – ocenia Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

– "Czy to ma sens kląć, że ten świat z kiepskiego zrobiony surowca? Bo dobry Bóg już zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca" – to jest moje przesłanie na wszystkie lata – odpowiada aktor i satyryk, Stefan Friedmann.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Stefan Friedmann (aktor, satyryk), dr Kazimierz Kik (politolog), Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog), Krzysztof Skiba (muzyk, autor tekstów, satyryk)
Data emisji: 31.12.2019
Godzina emisji12.06

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: 


Polecane