Filmowy i serialowy rok 2019

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Filmowy i serialowy rok 2019
Kadr z filmu "Midsommar", reż. Ari AsterFoto: mat. promocyjne

"Parasite", "Historia małżeńska", "Watchmen", "Fleabag", "The Lighthouse", "Leaving Neverland" – można wymieniać bez końca. W tym wydaniu audycji stali goście Katarzyny Borowieckiej opowiedzieli, które filmy, seriale, a nawet gry wideo z 2019 roku zrobiły na nich największe wrażenie.

Posłuchaj

Najlepsze filmy i seriale kończącego się roku (ABC popkultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Dla mnie ten rok to jedno słowo w języku szwedzkim: "Midsommar"! Nawet przy wypowiadaniu tytułu przechodzą mnie ciarki – zachwyca się publicystka popkulturowa, Kaja Klimek. – Uwielbiam Florence Pugh, która przenosi emocje na ekran z siłą wodospadu. Jest to nie tylko głęboki, dziwny horror z wątkami antropologicznymi i skandynawskimi, które są mi bliskie, ale też zabawny film. "Midsommar" jest bardzo zabawny i straszny jednocześnie. Poza tym kolosalne wrażenie zrobił na mnie Quentin Tarantino i "Pewnego razu w Hollywood" oraz "The Lighthouse" Roberta Eggersa, który jest bardzo odległy od tego, co dotychczas widzieliśmy. Ta czerń i biel, ten ekspresjonizm, no i Robert Pattinson – mówi rozmówczyni Katarzyny Borowieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której o swoich ulubionych produkcjach mijającego roku opowiedzieli także: dziennikarka filmowa Małgorzata Steciak, współautorka kanału "Jakbyniepaczeć" Kaja Szafrańska, autorka bloga "Zwierz popkulturalnyKatarzyna Czajka-Kominiarczuk, krytyczka teatralna i serialowa tygodnika "PolitykaAneta Kyzioł, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl Michał Walkiewicz oraz dziennikarz kulturalny "Gazety Wyborczej" Radosław Czyż.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: 
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (autorka bloga "Zwierz popkulturalny"), Kaja Klimek (publicystka popkulturowa, gospodyni programu "SeriALE" na TVN Fabuła), Aneta Kyzioł (krytyczka teatralna i serialowa tygodnika "Polityka"), Małgorzata Steciak (dziennikarka filmowa), Kaja Szafrańska (współautorka kanału "Jakbyniepaczeć"), Michał Walkiewicz (redaktor naczelny portalu Filmweb.pl) , Radosław Czyż (dziennikarz kulturalny "Gazety Wyborczej")

Data emisji: 29.12.2019 
Godzina emisji: 12.06

kr/mat. promocyjne/gs

Polecane