Siostra Małgorzata Chmielewska: zawsze mamy coś do dania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Siostra Małgorzata Chmielewska: zawsze mamy coś do dania
Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty "Chleb Życia"Foto: W. Kusiński/PR

 – Ten świat jest przepiękny, ale i ogromnie brzydki – mówiła w "Godzinie prawdy" siostra Małgorzata Chmielewska. Jak dodała praca na rzecz innych to jakby mycie brudnych okien czy zmywanie napisów ze ścian. 

Posłuchaj

Święta Bożego Narodzenia to zadanie przeskoczenia murów, które nas oddzielają od innych – mówi siostra Małgorzata Chmielewska (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
"

siostra Małgorzata Chmielewska Sens życia nie leży w posiadaniu

– Spotykam ludzi, którzy po ludzku nie mają nic. To są na przykład bezdomni. Niektórzy z nich mieli majątki, firmy. Różne okoliczności sprawiły, że wylądowali na ulicy, a potem w jednym z dziesięciu domów Wspólnoty "Chleb Życia". Okazuje się, że nie mając nic. Z punktu widzenia tych, którzy mają swoje domy, mieszkania, pieniądze, można mieć dużo więcej. Zawsze mamy coś do dania. Ten, kto nie ma nóg, ma dwie ręce i może nakarmić tego, który jest leżący. Ten, który ma "resztki głowy" może towarzyszyć człowiekowi, który umiera; grać z nim w szachy czy karty, żeby chory zapomniał o swoim cierpieniu. Można obrać ziemniaki, można się uśmiechnąć, można się podzielić ostatnim papierosem – wlicza rozmówczyni Michała Olszańskiego. 


Małgorzata Chmielewska Katarzyna Stoparczyk 1200.JPG
Siostra Małgorzata Chmielewska: w życiu chodzi o miłość

Czym jest bezinteresowność według siostry Małgorzaty Chmielewskiej? Jak nie dać się wciągnąć w wir różnych, często tylko pozornie ważnych, spraw? Jak spędzać Wigilię z tymi, którzy nie są naszymi przyjaciółmi? Na czym polega uwalniająca moc przebaczenia?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: siostra Małgorzata Chmielewska (siostra zakonna, przełożona wspólnoty "Chleb Życia", autorka książki "Cerownie życia")

Data emisji: 24.12.2019
Godzina emisji: 12.07 

gs/kd


Polecane