Czy cieszę się na święta?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy cieszę się na święta?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Song_about_summer

Wszędzie dzwoneczki, wszędzie lampeczki i starsi panowie krzyczący: "Ho, ho, ho!". Pogoń za prezentami, stres i pytanie – czy zdążymy? No i liczenie pieniędzy.   

Posłuchaj

Czy czuję radość na myśl o zbliżających się świętach? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czasem stwierdzamy, że nie wystarczy i posiłkujemy się pożyczkami. Spłacamy potem cały rok i często żałujemy… Co ważne w te święta? Co sprawi, że zapamiętamy je na dłużej?

Czy cieszę się na święta?

– Mnie dopadła niepewność jutra, ponieważ dzień przed świętami popsuł mi się samochód. W warsztacie nikt nie odbiera, bo mechanicy pewnie są jedną nogą pod choinką. Z drugiej strony, odebrałem dziś ze sklepu rybnego dwa węgorze, omijając całą kolejkę. W kuchni jestem bohaterem, bo potrafię zjeść bardzo dużo, dużo mniej potrafię gotować. Zawsze denerwowała mnie proporcja pomiędzy czasem przygotowywania jedzenia i jego zjadaniem. Gdyby było odwrotnie, na pewno nauczyłbym się gotować – żartuje Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.

– Jeżeli patrzeć na wyniki badań na temat świąt, które są przeprowadzane w Europie, są one mało konkretne. Jedni się cieszą, drudzy nie. Część osób potrafi dla siebie wyciągnąć z tych świąt coś bardzo dobrego i są to zazwyczaj ci, którzy skupiają się na spotkaniu z najbliższymi lub na aspekcie duchowym. Natomiast jeżeli skupiamy się na prezentach, na wydawanych pieniądzach, na organizacji, wtedy nasza satysfakcja z tych świąt dramatycznie spada – mówi psycholog i terapeuta Artur Adamczyk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Artur Adamczyk (psycholog, terapeuta), Robert Górski (polski twórca kabaretowy, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju), Leszek Mazan (dziennikarz, publicysta, słynny Krakus), dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca, Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Skiba (muzyk, autor tekstów, satyryk), Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha)
Data emisji: 23.12.2019
Godzina emisji12.07

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane