"Święta bez granic 2019". Rekordowa czwarta licytacja!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Święta bez granic 2019". Rekordowa czwarta licytacja!
"Święta bez granic 2019" – czwarta licytacjaFoto: PR

Kolejna aukcja i kolejny rekord! Podczas czwartej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" zebraliśmy 326 392 zł! Kwota uzyskana z wysłanych SMS-ów wyniosła 87 555 zł, a dochód ze sprzedaży zebranych przedmiotów sięgnął 238 827 zł. Do zdobycia były m.in. biżuteria od Pary Prezydenckiej, koszulka Bayernu Monachium z podpisem Roberta Lewandowskiego, platynowa płyta od Dawida Podsiadło i Krzysztofa Zalewskiego i mowa motywacyjna trenera Mike'a Taylora.

Posłuchaj

"Święta bez granic 2019". Podsumowanie czwartej licytacji (Serwis Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W piątek 20 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszeli charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacji (20 grudnia 2019, godz. 16-19):


BIŻUTERIĘ OD PARY PREZYDENCKIEJ wylicytował Pan Roman, który zaproponował 19 000 zł.

Biżuteria od Pary Prezydenckiej (fot. Wojciech Dorosz) Biżuteria od Pary Prezydenckiej (fot. Wojciech Dorosz)

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazali na licytację w Trójce biżuterię w gustownej szkatule. Jest to broszka oraz para spinek do mankietów z wizerunkiem orła.

KOSZULKA BAYERNU MONACHIUM Z PODPISEM ROBERTA LEWANDOWSKIEGO ORAZ JUBILEUSZOWA KOSZULKA PZPN Z OKAZJI 100-LECIA ZWIĄZKU Z AUTOGRAFAMI PIŁKARZY REPREZENTACJI POLSKI trafi do Pana Jarosława, który zaproponował 43 000 zł.

aaaaaa Koszulka Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego (fot. Wojciech Kusiński)

Robert Lewandowski śrubuje swoje kolejne osiągnięcia. W lidze niemieckiej prowadzi w klasyfikacji strzelców z 19 bramkami (stan na 19.12.2019). Łącznie w tych rozgrywkach ma już 221 goli, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. W Lidze Mistrzów został najskuteczniejszym zawodnikiem fazy grupowej (10 goli, w tym 4 zdobyte w ciągu zaledwie 15 minut w spotkaniu z Crveną Zvezdą Belgrad). Z kolegami z reprezentacji awansował do Euro 2020, strzelając w eliminacjach 6 goli.

aaaaaaa Jubileuszowa koszulka PZPN z podpisami polskich piłkarzy (fot. Wojciech Kusiński)

Do koszulki Bayernu z podpisem Roberta Lewandowskiego dodajemy także pamiątkową, limitowaną i nie do kupienia koszulkę z autografami piłkarzy reprezentacji (m.in. "Lewego", Kamila Grosickiego, Kamila Glika, Jana Bednarka i trenera Jerzego Brzęczka). To replika koszulki z 1921 roku, kiedy kadra Polski rozegrała pierwszy mecz, przygotowana z okazji obchodzonego w tym roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej (1919-2019).


PŁYTA CD "THE WALL" Z PODPISAMI MUZYKÓW PINK FLOYD stała się własnością Pana Sebastiana, który zaoferował 31 333 zł.

aaaaaa Płyta "The Wall" z podpisami muzyków Pink Floyd (fot. Wojciech Kusiński)

"The Wall" ma 40 lat! Płyta Pink Floyd z 1979 roku to jeden z rockowych albumów wszech czasów. Na licytacji w Trójce wyjątkowy egzemplarz tego wydawnictwa. Na okładce swój podpis złożył Roger Waters, współzałożyciel, gitarzysta i wokalista grupy, z kolei jedną z płyt CD opatrzył autografem perkusista Nick Mason.

aaaaaa

Co ważne (ale i zaskakujące) dopisał "This is not Pink Floyd", co w tym przypadku jest stwierdzeniem prawdziwym. Rzecz w tym, że jedna z płyt została wytłoczona, mówiąc delikatnie, nie tak jak trzeba i nie zawiera właściwych utworów, tylko nagrania innego zespołu (istotnie – nie jest to Pink Floyd). O szczegółach podczas licytacji opowiedział Piotr Kaczkowski, dziennikarz Trójki, który podarował ten szczególny album.


ORYGINALNE KADRY Z REKSIEM ZE STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU-BIAŁEJ stały się własnością Pani Aleksandry, która zadeklarowała 26 333 zł. 

aaaaa Kadry z Reksiem ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej (fot. Wojciech Kusiński)

Reksio był mądrym psem. Dziś powiedzielibyśmy, że miał "pozytywne podejście". Dzięki temu dzieci, które oglądały tę bajkę, uczyły się miłości do zwierząt i otwartości. Biały piesek z brązową plamką wokół oka to bohater krótkich animowanych odcinków, produkowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Twórcą był Lechosław Marszałek, prywatnie właściciel teriera – suczki o imieniu Trola.

Pierwszy odcinek przygód Reksia zatytułowany "Reksio poliglota" został pokazany w telewizji w 1967 roku. Wystąpił w nim w roli mediatora pomiędzy różnymi zwierzętami - swoimi sąsiadami z podwórka. Potem Reksio był jeszcze m.in. strażakiem, aktorem, sportowcem i pielęgniarzem. I tak aż do 1990 roku, kiedy to został wyprodukowany ostatni odcinek tej niezwykle popularnej i lubianej przez widzów kreskówki. Na licytacji w Trójce zestaw oryginalnych kadrów z bajki o Reksiu, przekazanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.


PODWÓJNIE PLATYNOWA PŁYTA "MĘSKIE GRANIE 2018" OD KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO I DAWIDA PODSIADŁO trafi do Pana Macieja i Pana Marka, którzy postanowili podzielić się i zaproponowali po 26 000 zł za każdą płytę (łącznie 52 000 zł).

aaaaa Podwójna platynowa płyta "Męskie Granie 2018" od Krzysztofa Zalewskiego i Dawida Podsiadło (fot. Wojciech Kusiński)

Wszyscy doskonale pamiętamy zeszłoroczne Męskie Granie i towarzyszący mu singiel "Początek". Trio Podsiadło-Kortez-Zalewski "ustrzeliło" hit lata, a cała płyta z nagraniami koncertowymi "Męskie Granie 2018" pokryła się podwójną platyną (zostało sprzedanych ponad 60 000 egzemplarzy). W Trójce będą Państwo mieli okazję zdobyć platynową płytę "Męskie Granie 2018", na której podpis złożył Dawid Podsiadło, ale jest to egzemplarz... Krzysztofa Zalewskiego. O tej tajemniczej zamianie więcej można było usłyszeć podczas aukcji (dołączone nagranie), a my polecamy: Podsiadło, Zalewski i Męskie Granie w jednym. I nie do kupienia nigdzie indziej.


MOWĘ MOTYWACYJNĄ TRENERA MIKE'A TAYLORA ORAZ BLUZĘ Z AUTOGRAFEM wylicytował Pan Piotr za 13 000 zł.

Mike Taylor (fot. PAP/Leszek Szymański) Mike Taylor (fot. PAP/Leszek Szymański)

Jeszcze przed startem wiadomo było, że występ polskich koszykarzy w tegorocznych mistrzostwach świata przejdzie do historii – Polacy wracali na zawody tej rangi po 52 latach. Po turnieju okazało się, że również postawa i wynik sportowy (8. miejsce) zasługują na odnotowanie w kronikach. Do sukcesu na mistrzostwach poprowadził Polaków charyzmatyczny trener, Amerykanin Mike Taylor. Jest z kadrą od kilku lat (budował ją cierpliwie od 2014 roku), a niedawno przedłużył kontrakt do 2021 roku. Pamiętamy, jak podczas turnieju w Chinach mobilizował zespół pełnymi pasji przemowami w szatni. Teraz i Państwo mogli stać się odbiorcami mowy motywacyjnej trenera Taylora, którą on przygotuje specjalnie dla zwycięzcy licytacji. Do tego jego osobista bluza z kapturem podpisana przez trenera.


MAGICZNA KULA OD KABARETU ANI MRU-MRU ORAZ ZESTAW PŁYT DVD I ZAPROSZENIE NA WYSTĘP trafi do Pana Tomasza, który zaoferował 11 999 zł.

Magiczna kula od Kabaretu Ani Mru-Mru (fot. Wojciech Kusiński) Magiczna kula od Kabaretu Ani Mru-Mru (fot. Wojciech Kusiński)

Z kępki włosów, z fusów albo z magicznej kuli? Co Państwo wybierają? Jeśli wróżenie, to jasne, że z magicznej kuli, a że magiczna kula różnie się może kojarzyć, zwłaszcza artystom kabaretowym, to kula jest jaka jest… Wspomniana kula była bohaterką jednego ze skeczy kabaretu Ani Mru-Mru pt. "Jasnowidz". "Ładne cacko, prawda?" – chciałoby się powtórzyć za Marcinem Wójcikiem i Michałem Wójcikiem, którzy odgrywają postać jasnowidza-krótkowidza i klienta, poszukującego wiedzy na temat swojej (i nie tylko swojej) przyszłości.

aaaaa Zestaw płyt DVD od Kabaretu Ani Mru-Mru (fot. Wojciech Kusiński)

Jeśli chcieli Państwo zdobyć narzędzie, dzięki któremu to, co przed nami, zostanie odkryte tu i teraz, trzeba było licytować wysoko, jak najwyżej (tam też kula ma najlepszy zasięg)! W komplecie jest także zestaw płyt DVD ze skeczami Kabaretu Ani Mru-Mru oraz zaproszenie na występ.

***

Podczas akcji charytatywnej "Święta bez granic 2019" pomagamy zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin. Są nie tylko utalentowane, ale też aktywne społecznie. Angażując się w różne działania, swoim talentem dzielą się z innymi.

Pomagając im, wspieramy nie tylko przyszłość ich samych, ale także zmieniamy lokalne społeczności. Stypendium jest dla tych dzieci szansą na rozwój i naukę tego, o czym marzą.

Jak co roku gorąco zachęcamy Państwa do udziału w akcji. Pomoc organizuje Fundacja Świętego Mikołaja, wieloletni partner Trójkowych akcji świątecznych.

Zapraszamy do udziału w licytacjach, które odbywają się na antenie Trójki w przedświąteczne piątki. Tradycyjnie prowadzi je Kuba Strzyczkowski. Jak co roku, do zdobycia są niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi – osobowości świata kultury, muzyki i sportu.

Akcję charytatywną mogą także Państwo wspomóc na trzy inne sposoby:

– kupując płytę "Święta bez granic 2019" (premiera 29 listopada), która będzie wyjątkowa, choćby z tego powodu, że jest na niej już dwudziesta (!) opowieść o Karpiu zatytułowana "Dwudziesty raz…". Piosenkę śpiewają znakomici polscy wokaliści i wokalistki. Oprócz "Karpia" na płycie znajdą Państwo utwory najwyższej próby (świąteczne i nie tylko). Całkowity dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa zostanie przekazany na pomoc stypendialną dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. 

– wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). SMS działa od 15 listopada 2019 do 15 stycznia 2020 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu.

– dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja:
37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Trójka – darowizna na stypendia" lub wpłacając on-line poprzez stronę: mikolaj.org.pl/swietabezgranic.

Polecane