Jak polska pomoc rozwojowa pomaga na wschodzie Ukrainy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak polska pomoc rozwojowa pomaga na wschodzie Ukrainy?
Zorganizowany przez Fundację Most Solidarności we współpracy z Caritas Mariupol mobilny punkt medyczny to jedyna pomoc, jaką mają mieszkańcy Pawłowki Foto: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Do wsi Pawłowka na wschodzie Ukrainy przyjechał zorganizowany przez Fundację Most Solidarności/Caritas Mariupol mobilny punkt medyczny. To jedyna pomoc, jaką mają mieszkańcy tej wioski położonej w strefie buforowej, tuż przy granicy z Doniecką Republiką Ludową.

Posłuchaj

Polska pomoc na Ukrainie (Raport o stanie świata - polska pomoc rozwojowa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Teraz w naszej wiosce mieszka 56 osób. Przed wojną było to 186. Zostali tylko staruszkowie i staruszki. Nic tu nie ma, jedynie sklep i lekarze, którzy przyjeżdżają co jakiś czas – mówi jedna z mieszkanek Pawłowki.

– Przez to, że tu jest strefa przygraniczna, nie działa tu nic. Nie ma żadnego systemu pomocy medycznej. Jeśli odejdą stąd żołnierze, to trzeba będzie nawet zamknąć sklep. Nasze chłopaki w 2014 i 2015 roku pod kulami wchodzili na słupy i usuwali awarie prądu. Teraz nie przyjeżdżają już tak chętnie. Boją się – tłumaczą inni mieszkańcy.

Raport o stanie świata - polska pomoc rozwojowa >>>

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autor materiału: Ernest Zozuń
Data emisji: 14.12.2019
Godzina emisji: 15.48

ml

Polecane