Niezwykła wyprawa polarna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niezwykła wyprawa polarna
Mike Horn i Borge OuslandFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Kilka dni temu zakończyła się wyprawa polarna, która nie ma precedensu.

Posłuchaj

Wielka wyprawa dwóch "polarników wagi ciężkiej" (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przez 89 dni Mike Horn i Borge Ousland przeszli przez lody Arktyki, docierając po drodze do bieguna północnego. Warunki marszu były skrajnie trudne, a pod koniec wyprawy skończyła się żywność.

– To są "zawodnicy wagi ciężkiej". W tej chwili nie ma wybitniejszego, współcześnie nam żyjącego, polarnika. Ousland zrobił w świecie wypraw polarnych wszystko, co było do zrobienia. Mike Horn to też bardzo ciekawa postać. Po okresie bardzo fajnych inicjatyw i wypraw w krajach tropikalnych, zajął się żeglarstwem polarnym i wyprawami polarnymi, które przeplatał wyprawami wysokogórskimi. Zresztą, obaj panowie mają za sobą przeszłość wspinaczkową – mówi Rafał Rybakiewicz 

W audycji również:

  • Trwające już kilka miesięcy protesty na ulicach Algierii zmieniają ten kraj radykalnie. W jakim kierunku? O tym mówi Jakub Rybicki, fotoreporter, który niedawno z Algierii wrócił;
  • W Beskidzie Niskim powstanie Wolny Las. Będzie to prywatny, choć de facto publiczny teren, na który wstęp będzie miał każdy, kto będzie chciał spędzić czas w kontakcie z przyrodą. Bez wycinki drzew, bez myśliwych, bez wytyczonych ścieżek i szlaków - bez ingerencji człowieka. O swojej inicjatywie opowiadają Karolina i Mieszko Stanisławscy.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Rafał Rybakiewicz (alpinista, ratownik wysokogorski, narciarz), Jakub Rybicki (fotograf, podróżnik, dziennikarz, alpinista, zimowy jeździec rowerowy), Karolina i Mieszko Stanisławscy (podróżnicy, trenerzy edukacji ekologicznej)
Data emisji: 15.12.2019
Godzina emisji: 8.08

ml

Polecane