Trójkowa audycja Jana Młynarskiego "Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójkowa audycja Jana Młynarskiego "Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki
Od lewej: Jan Młynarski, Izabela Laszuk, Michał Nalewski, Marian OpaniaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Za nami pierwsze wydanie audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności! Bohaterem programu był Stanisław Grzesiuk, a udział w spotkaniu wzięli: Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka warszawskiego barda oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim.

Posłuchaj

"Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W każdą niedzielę o godz. 13.05 Jan Młynarski zabiera słuchaczy Trójki w fascynującą, muzyczną podróż w czasie – przede wszystkim do okresu międzywojnia. Od 15 grudnia utwory swoich ulubionych wykonawców – m.in. Hanki Ordonówny, Adama Astona, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Henryka Warsa, Orkiestry Henryka Golda – raz w miesiącu będzie grał na żywo w klubokawiarni Nowy Świat Muzyki w Warszawie.

– Chciałbym przekazać Państwu trochę mojej miłości do muzyki – tym razem w trakcie audycji z udziałem publiczności, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się bowiem jedno z moich marzeń o spotkaniach w formie "muzycznej kawiarenki", w której – przy dobrej kawie czy herbacie – można posłuchać na żywo przedwojennych szlagierów naszych, często już zapomnianych, a jakże wybitnych gwiazd estrady – mówi Jan Emil Młynarski, znakomity muzyk, a od lipca 2018 roku również dziennikarz radiowej Trójki, w której w każdą niedzielę o godz. 13.05 prezentuje piosenki z archiwum Polskiego Radia, ale nie tylko.

W niedzielę 15 grudnia lider Warszawskiego Combo Tanecznego oraz wokalista i bandżolinista Jazz Bandu Młynarski-Masecki (z którym nagrał dwa znakomite albumy "Noc w wielkim mieście" i "Płytę z zadrą w sercu") spotkał się ze swoimi słuchaczami i fanami polskiej muzyki retro w klubokawiarni Nowy Świat Muzyki (ul. Nowy Świat 63). W pierwszym wydaniu audycji "Dancing, salon, ulica" udział wzięli znakomici goście: aktor Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka Stanisława Grzesiuka oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim. Bo to właśnie Grzesiuk – pisarz, uliczny muzyk i legendarny bard Czerniakowa – był bohaterem inauguracyjnego spotkania z muzyką na żywo. A Janowi Młynarskiemu towarzyszył zespół.

Miejsce audycji zostało wybrane nieprzypadkowo – Nowy Świat Muzyki znajduje się pod adresem bardzo ważnym dla kultury Warszawy, ale nie tylko. Już w XIX wieku dwa budynki, które stały w miejscu obecnej kamienicy przy ul. Nowy Świat 63 mieściły teatr, rewię a nawet kino. To tu – od 1965 roku – działał słynny kabaret Dudek. Obecnie kultowym miejscem zajmuje się (od 2016 roku) Stowarzyszenie Smolna, które prowadzi tu "Nowy Świat Muzyki". Miejsce to wpisuje się w ideę Kwartału Muzycznego, w którym uczestniczą również: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, Towarzystwo im. Ignacego Paderewskiego, Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich" i Dzielnica Śródmieście.

Audycja została zrealizowana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

Polecane