Adam Cohen – strażnik twórczości ojca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adam Cohen – strażnik twórczości ojca
Adam Cohen podczas koncertu w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

– Bardzo starałem się utrzymać ten płomień, uhonorować pracę ojca, którą włożył w ten album, ale także sprostać i uczcić cały jego wcześniejszy dorobek, który rzetelnie studiowałem – mówi Adam Cohen.

Posłuchaj

Adam Cohen i podtrzymywanie płomienia pamięci (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_Leonard Cohen 1200.jpg
Daniel Wyszogrodzki: Leonard Cohen pisał piosenki jak nikt

Piotr Stelmach spotkał Adama Cohena, syna legendarnego Leonarda Cohena, w Berlinie. W trakcie rozmowy, muzyk opowiadał o pracy nad ostatnim, wydanym pośmiertnie albumie jego ojca "Thanks For The Dance".

– Wydaje mi się, że ostatnia płyta ojca, "You Want It Darker", była jak silny uścisk dłoni, spojrzenie prosto w oczy i powiedzenie "żegnaj". "Thanks For The Dance" to ręka położona czule na ramieniu i to samo słowo "żegnaj". To trochę inne pożegnanie. Nie będzie już żadnych nowych piosenek Leonarda Cohena – wyznaje Adam Cohen. – Czasami zastanawiam się, dlaczego tata poprosił mnie o wyprodukowanie jego ostatniego albumu. Czy zrobił to dla mnie, czy z uwagi na nasze relacje? Wiem tylko, że to najlepszy prezent, jaki od niego dostałem, ale i największe wyzwanie. To przypomina resztę mojego życia. Mierzę się z tym. Ludzie oceniają mnie przez pryzmat jego dokonań. Dość naturalnie można być rozczarowanym twórczością Adama Cohena – dodaje.

Jak wyglądały prace nad "Thanks For The Dance"? Co sprawiło, że Leonard Cohen zdecydował, że Adam będzie producentem tego albumu? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
ość: Adam Cohen (muzyk, autor piosenek)
Data emisji: 7.12.2019
Godzina emisji: 17.44

ml

Polecane