Wiceminister edukacji: 6-procentowa podwyżka dla nauczycieli będzie wypłacona

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceminister edukacji: 6-procentowa podwyżka dla nauczycieli będzie wypłacona
Wiceminister edukacji narodowej Maciej KopecFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

– 6-procentowa podwyżka dla nauczycieli jest zagwarantowana w budżecie i będzie wypłacona - powiedział na antenie Trójki wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.  

Posłuchaj

Maciej Kopeć o podwyżkach dla nauczycieli (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

ZNP zaopiniował negatywnie propozycję rozporządzenia MEN o minimalnych stawkach wynagrodzenia nauczycieli. Oczekuje podwyżki od 1 stycznia płac nauczycieli o 15 proc.

Wiceprezes związku Krzysztof Baszczyński podkreślił, że ZNP oczekuje zmiany systemu wynagradzania nauczycieli, a także wiążących deklaracji w sprawie zapowiadanych przez ministra podwyżek dla wszystkich nauczycieli o 6 proc. od września 2020 r.

Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: nie widzę specjalnych powodów do protestów nauczycieli

– Te pieniądze będą zagwarantowane w budżecie i nauczyciele od 1 września otrzymają podwyżkę wysokości 6 proc. Te środki będą wypłacone. Premier mówił o tym zresztą w swoim exposé. - powiedział Maciej Kopeć.

Wiceminister edukacji narodowej pytany o szanse na 15-procentową podwyżkę stwierdził, że "realizacja tych żądań na ten moment jest nierealna". – Gdyby przyjąć te warianty i przeliczniki, które proponują związki zawodowe to roczny koszt dla budżetu wyniósłby pomiędzy 18 a 23 miliardy złotych. Jest rzeczą oczywistą, że taki kształt podwyżki jest niemożliwy do realizacji w ciągu jednego roku – podsumował Maciej Kopeć.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Maciej Kopeć (wiceminister edukacji narodowej)
Data emisji: 05.12.2019
Godziny emisji: 17.45

koz/gs

Polecane