Emilian Kamiński o spotkaniu upamiętniającym 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Emilian Kamiński o spotkaniu upamiętniającym 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei
Reżyser Stanisław Bareja podczas realizacji filmu "Kapitan Sowa na tropie" (Łódź 1965 rok). Foto: PAP/CAF/Witold Rozmysłowicz

– Stanisław Bareja to dla mnie po prostu majster! Jego twórczość to elementarz dla scenarzysty, reżysera, aktora – mówi Emilian Kamiński aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica, w którym w 90. rocznicę urodzin reżysera odbędzie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez Program III Polskiego Radia.

Posłuchaj

Wieczór Stanisława Barei w Teatrze Kamienica (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Emilian Kamiński wraz z Olafem Lubaszenką będą wspominać króla polskiej komedii, a publiczność będzie mogła posłuchać archiwalnego, jedynego radiowego wywiadu z reżyserem, którego udzielił Jackowi Fedorowiczowi.

– Na scenie będzie też rodzina Pana Barei i redaktor Mariusz Cieślik. To będzie wieczór o wybitnym polskim reżyserze i obywatelu, bo gdzieś w zanadrzu miał miłość do Polski. Bardzo ważną postacią jest też Stanisław Tym i o nim także będziemy mówili – zapowiada artysta.

Jak bardzo świat przedstawiony w komediach Barei był zbliżony do rzeczywistości? Który z jego filmów nasz gość ceni najbardziej? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania i wzięcia udziału w wydarzeniu w Teatrze Kamienica.

***
Audycja:
Powtórka z rozrywki
Prowadzi: Łukasz Szwed 
Gość: Emilian Kamiński (aktor i reżyser teatralny, filmowy i musicalowy, pisarz, wokalista)
Data audycji: 5.12.2019 
Godzina audycji: 13.09

kr/gs

Polecane