Co Ty wiesz o filmach Barei? Quiz barejologiczny. Zobacz odpowiedzi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co Ty wiesz o filmach Barei?  Quiz barejologiczny. Zobacz odpowiedzi
Na zdjęciu: Stanisław Bareja oraz aktorzy Wiesław Gołas, Leon Niemczyk i Michał SzewczykFoto: PAP/CAF-Witold Rozmysłowicz

5 grudnia 2019 roku radiowa Trójka zorganizowała pełen atrakcji "Dzień z Bareją". Jedną z nich był miniquiz barejologiczny. 

Posłuchaj

Mariusz Cieślik i Olaf Lubaszenko rozwiązują miniquiz barejologiczny (Trzy po trzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przez cały dzień zachęcaliśmy Państwa do zabawy i sprawdzenia, jak dobrze znają Państwo twórczość kultowego reżysera.  Rozwiązanie quizu nastąpiło w specjalnym wydaniu audycji "Trzy po trzy", w którym gościem Mariusza Cieślika był Olaf Lubaszenko.

Czy udało się Państwu prawidłowo wybrać wszystkie odpowiedzi? Te właściwe wyświetlają się pogrubione. 

***

1. Bohater filmu "Poszukiwany, poszukiwana" (1972), który pędzi bimber, zakupy cukru uzasadnia tym, że oblicza procent cukru w cukrze w zależności od podziemnego promieniowania na dany terenie. W jednym sklepie, po rocznym leżeniu na półkach, cukier ma 80 procent cukru w cukrze, w drugim sklepie ma 90 procent cukru w cukrze. A ile procent cukru w cukrze ma sacharyna?
a) 99
b) 100
c) 500

2. Bohater filmu "Nie ma róży bez ognia" (1974), którego gra Jacek Fedorowicz, próbuje się pozbyć niechcianego lokatora, upijając go. Sobie nalewa zabarwionej na pomarańczowo wody, a Dąbczakowi, czyli Jerzemu Dobrowolskiemu, wódki. Co mówi ten ostatni, kiedy tłucze butelkę fałszywej pomarańczówki.
a) Nie czas żałować róż, gdy płoną kolce
b) Im dalej w las, tym więcej drzew
c) Jaka róża, taki cierń

3. Jan Kobuszewski, grający kierowcę w "Brunecie wieczorową porą" (1976) wykłada swojemu pomocnikowi, czym są siły przyrody w służbie człowieka. Chodzi o to jak zaoszczędzić czas i benzynę przy wywózce śniegu do Wisły.
a) Nie wyjeżdżać z bazy
b) Poczekać aż śnieg wszystko stopi
c) Trzeba przybliżyć Wisłę

4. W filmie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" (1978) w sekwencji sklepowej dochodzi do awantury o miejsce w kolejce. Komu ma powiedzieć niezadowolony klient "Pan tu nie stał"?
a) Swojemu szwagrowi
b) Żołnierzowi pod grobem nieznanego żołnierza
c) Zygmuntowi III Wazie

5. Co mówi pracownica lotniska Okęcie w "Misiu" (1980) na pytanie, o której odlatuje samolot do Londynu 11.05
a) Przecież wczoraj odleciał
b) Chyba o pierwszej
c) Najbliższy czynny taras widokowy jest we Wrocławiu

6. W serialu "Alternatywy 4" (1983) lokatorzy Kotek i Kołek dostali przydział na to samo mieszkanie i skarżyli się dozory Aniołowi, że to pomyłka. W odpowiedzi usłyszeli: "A w Charkowie dwóm mężczyznom dali ślub. Wszyscy mówili: pomyłka pomyłka!". 
a) A w papierach wszystko się zgadza
b) I po roku urodziły im się bliźniaki
c) Ale rozwodu nie dostali

Polecane