Czy staram się wybierać polskie produkty?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy staram się wybierać polskie produkty?
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Positiffy

Rozpoczęła się kampania społeczna "Wybieram 590 – sobota dla Polski". Ma zachęcać do wybierania podczas zakupów polskich produktów i polskich usług.

Posłuchaj

Jak kupują Polacy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Skąd to 590? To prefiks kodu paskowego umieszczanego na produkcie, informujący, że wyrób został wyprodukowany w Polsce. Gdybyśmy wspólnie wydawali na polskie produkty o jeden procent więcej, w naszej gospodarce zostawałoby dodatkowo 6,6 mld złotych rocznie! 

– Policzyliśmy, że gdyby konsumenci o jeden procent częściej wybierali polskie produkty, to łącznie w polskiej gospodarce zostawałoby co roku 6,6 miliarda złotych więcej  – mówi dyrektor marketingu Grant Thornton Jacek Kowalczyk. – Motywy, które decydują o kupnie danego produktu są bardzo różne. To kwestia przyzwyczajenia czy niewiedzy – dodaje.

– Wymieniamy swoje menu. Często może się okazać, że część tradycyjnych produktów przestaje leżeć w naszym zainteresowaniu. Przez to tracimy jakiś obszar naszej gospodarki. Nie zapominajmy o własnej kuchni. To nie hamburger, frytki czy napój gazowany mają być decydujące na naszym stole – podkreśla dr Artur Bartosiewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Kowalczyk (dyrektor marketingu Grant Thornton), dr Artur Bartosiewicz (Szkoła Główna Handlowa), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Politechnika Warszawska), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Bożena Kolba (prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców i Drobnej Wytwórczości), Piotr Kuczyński (analityk rynków finansowych)
Data emisji: 4.12.2019
Godzina emisji12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane