Katarzyna Żak: w te piosenki można włożyć bagaż wielu emocji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katarzyna Żak: w te piosenki można włożyć bagaż wielu emocji
Katarzyna Żak i Marek NiedźwieckiFoto: PR

– 20 lat temu nagrałam płytę z utworami Wojciecha Młynarskiego i była to niezwykła przygoda – wyznaje Katarzyna Żak, która pojawiła się w studiu Trójki z kolejną płytą zawierającą kompozycje innego, równie wielkiego autora – Agnieszki Osieckiej.

Posłuchaj

Katarzyna Żak i jej nowa płyta "Miłosna Osiecka" (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Liryczna, romantyczna, nostalgiczna. Po prostu miłosna. Taka jest najnowsza płyta Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po Osiecką. Płytę zatytułowała "Miłosna Osiecka". – Album zawierać będzie tylko i wyłącznie teksty Agnieszki Osieckiej. Wszystkie teksty o miłości, bo przecież nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Agnieszka Osiecka. Miłość była dla Agnieszki najważniejsza. Chyba i ja jestem już w takim momencie życia, kiedy na pewno wiem, że to miłości pragniemy najbardziej – mówi Katarzyna Żak.

"Miłosna Osiecka" to album, na który składa się 14 utworów z tekstami legendarnej poetki i autorki tekstów. Większość z nich to doskonale znane szerszej publiczności piosenki, takie jak "Małgośka", czy "Na całych jeziorach ty", które jednak zostały przearanżowane i odświeżone specjalnie na to wydawnictwo. Na płycie usłyszeć można też dwa utwory Agnieszki Osieckiej, które nigdy wcześniej nie były przez nikogo wykonywane.

– Kiedy rok temu fundacja "Okularnicy" zaproponowała mi koncert Agnieszki Osieckiej, przeraziłam się, bo nigdy nie śpiewałam tych piosenek. Moja menadżerka powiedziała mi wtedy, że muszę mieć na ten występ znane piosenki. W związku z tym pomyślałam sobie: koncert tak, ale płyta? Uznałam, że muszę mieć na nią jakieś nowości, żeby zaskoczyć słuchaczy. Dostałam dwa nowe teksty, do których nikt wcześniej nie napisał muzyki: "Miłości potrzebna jest epika" i "Sprzedam cię" – opowiada Katarzyna Żak.

Kiedy można będzie usłyszeć "Miłosną Osiecką" na żywo? Jak piosenki Agnieszki Osieckiej są odbierane w Australii? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Katarzyna Żak (aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka)
Data emisji: 2.12.2019
Godzina emisji: 11.12

ml/gs

Polecane