"Święta bez granic 2019". Pierwsza licytacja za nami!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Święta bez granic 2019". Pierwsza licytacja za nami!
"Święta bez granic 2019". Za nami pierwsza licytacjaFoto: PR

Podczas pierwszej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" zebraliśmy 201 133 zł! Kwota uzyskana z wysłanych SMS-ów wyniosła 61 800 zł, a dochód ze sprzedaży zebranych przedmiotów sięgnął 139 333 zł. Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która przekaże te fundusze na rzecz zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin.

Posłuchaj

Podsumowanie pierwszej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" (Serwis Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszeli charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

W piątek licytowane były: koncert Muńka Staszczyka, mistrzowski zestaw żużlowy, portret namalowany przez Andrzeja Pągowskiego, plakat z podpisem Papcia Chmiela.Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas pierwszej licytacji (29 listopada 2019, godz. 16-19)
:

KONCERT MUŃKA STASZCZYKA W TRÓJCE został wylicytowany przez Pana Juliusza za 35 000 zł. 

Muniek Staszczyk, lider T.Love, wokalista, autor tekstów, otarł się o śmierć, gdy w lipcu tego roku doznał wylewu krwi do mózgu. Fachowa pomoc w szpitalu w Londynie uchroniła artystę przed najgorszym, a dalsza rehabilitacja już w Polsce daje nadzieję, że Muniek wróci na scenę. Mimo zdrowotnych komplikacji, udało mu się dokończyć i wydać płytę solową zatytułowaną "Syn miasta" (premiera 18 października, patronat Programu Trzeciego). Musiał jednak odwołać zaplanowane wcześniej koncerty i tu niespodzianka związana z akcją "Święta bez granic 2019": specjalnie dla Zwycięzcy licytacji Muniek da koncert i zaśpiewa kilka utworów w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce (koncert odbędzie się 14 grudnia br.). Chętnych do licytowania nie zabrakło – pierwszy singiel z płyty "Syn miasta" zatytułowany "Pola" 8 razy był numerem jeden na Liście Przebojów Trójki, a teledysk w serwisie YouTube miał ponad 13,5 miliona wyświetleń.


MISTRZOWSKI ZESTAW ŻUŻLOWY stał się własnością Pana Krzysztofa, który zaoferował za niego 13 000 zł. 


Ten dar docenią wszyscy, którzy lubią ryk silników i tę charakterystyczną woń żużlowego paliwa. Zestaw jest wyjątkowy, możemy nawet zaryzykować twierdzenie, że drugiego takiego na świecie nie ma. A teraz konkrety – w skład kompletu wchodzą:

- koszulka, w której Bartosz Zmarzlik świętował zdobycie tytułu mistrza świata 2019,

- koszulka Patryka Dudka, wicemistrza świata 2017,

- gogle Macieja Janowskiego, dwukrotnego drużynowego mistrza świata,

- rękawice, gogle i koszulka od czterokrotnego mistrza świata Grega Hancocka.

Każdy z darów został podpisany przez swojego dotychczasowego właściciela. Niespotykana kumulacja pierwiastka mistrzowskiego na centymetr kwadratowy daru.


PORTRET ZWYCIĘZCY LICYTACJI (ALBO WSKAZANEJ PRZEZEŃ OSOBY), KTÓRY NAMALUJE ANDRZEJ PĄGOWSKI został wylicytowany przez Panią Patrycję za 50 000 zł. 


Andrzej Pągowski jest artystą cenionym w Polsce i za granicą, a słynie przede wszystkim z tworzenia plakatów, których ma na swoim koncie już ponad półtora tysiąca.
Jest też autorem kilkuset portretów. Teraz również Państwo będą mieli okazję zostać uwiecznionymi przez mistrza. Zwycięzca licytacji może liczyć na swój portret albo wskazać osobę - zakładamy, że bliską sercu - która zostanie sportretowana.

Swoje prace Andrzej Pągowski prezentował na wielu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród (m.in.: 6 złotych medali i tytuł Best Of Show na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago).

Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco, w Centrum Pompidou w Paryżu.

Słuchaczom Trójki twórczość Pągowskiego powinna być szczególnie bliska – jest autorem logo naszej ulubionej radiostacji (a także pozostałych Programów Polskiego Radia).

PLAKAT Z TYTUSEM, ROMKIEM I A'TOMKIEM Z PODPISEM PAPCIA CHMIELA został wylicytowany przez Panią Ewę za kwotę 15 000 zł. 


Kto nie zna komiksowej serii o Tytusie, Romku i A'Tomku, lepiej niech jak najszybciej nadrobi zaległości. Kto zna – zapewne lubi, ceni, a nawet darzy wielkim sentymentem. To najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa (od 1957 roku w prasie, od 1966 roku w formie książkowej). Jej bohaterów, w tym kultową postać człekokształtnej małpy Tytusa de Zoo, powołał do życia Henryk Jerzy Chmielewski, ps. Papcio Chmiel. Na licytacji w Trójce efektowny reprint plakatu z jego autografem. Autorowi życzymy dwustu lat (w przyszłym roku będzie obchodził 97. urodziny)!

KRÓLIK Z KAPELUSZA WRAZ Z KOWBOJSKIM KAPELUSZEM OD MARKA WAŁKUSKIEGO I KUBY STRZYCZKOWSKIEGO trafi do Pana Artura, który zaoferował za nie 6 000 zł. 


Skoro królik z kapelusza, to powinna być niespodzianka, a skoro niespodzianka, to nie ma powodu zdradzać choćby szczegółu tego wyjątkowego zestawu od dwóch znanych dobrze słuchaczom Trójki darczyńców. Niemniej jesteśmy zobowiązani wymogami prawa, aby licytowane przedmioty Państwu przedstawić.W skład zestawu wchodzą... królik i kapelusz.

Marek Wałkuski w kapeluszu Marek Wałkuski w kapeluszu

Królik w istocie jest królicą, pluszową, z futerkiem w kolorze białym. Na imię ma, a jakże, Trójeczka. Kapelusz jest amerykański, w fasonie kowbojskim, a w deseniu dostrzegalna jest flaga państwowa. Królik z kapelusza z kowbojskim kapeluszem dołącza do już legendarnych podarunków licytacyjnych takich, jak: nic, przepis na bigos, 33 centy i zestaw napadowy. 

***

Dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT) zebraliśmy podczas pierwszej licytacji 61 800 zł. Dziękujemy!!!

***

Podczas akcji charytatywnej "Święta bez granic 2019" pomagamy zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin. Są nie tylko utalentowane, ale też aktywne społecznie. Angażując się w różne działania, swoim talentem dzielą się z innymi.

Pomagając im, wspieramy nie tylko przyszłość ich samych, ale także zmieniamy lokalne społeczności. Stypendium jest dla tych dzieci szansą na rozwój i naukę tego, o czym marzą.

Jak co roku gorąco zachęcamy Państwa do udziału w akcji. Pomoc organizuje Fundacja Świętego Mikołaja, wieloletni partner Trójkowych akcji świątecznych.

Zapraszamy do udziału w licytacjach, które odbędą się na antenie Trójki w przedświąteczne piątki. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski. Jak co roku, do zdobycia będą niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi – osobowości świata kultury, muzyki i sportu.

Akcję charytatywną mogą także Państwo wspomóc na trzy inne sposoby:

- kupując płytę "Święta bez granic 2019" (premiera 29 listopada), która będzie wyjątkowa, choćby z tego powodu, że jest na niej już dwudziesta (!) opowieść o Karpiu zatytułowana "Dwudziesty raz…" . Piosenkę śpiewają znakomici polscy wokaliści i wokalistki. Oprócz "Karpia" na płycie znajdą Państwo utwory najwyższej próby (świąteczne i nie tylko). Całkowity dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa zostanie przekazany na pomoc stypendialną dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. 

- wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). SMS działa od 15 listopada 2019 do 15 stycznia 2020 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu.

- dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja:
Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Trójka – darowizna na stypendia".

Polecane