Zbigniew Kuźmiuk: przyjazd Charlesa Michela to dobry prognostyk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zbigniew Kuźmiuk: przyjazd Charlesa Michela to dobry prognostyk
Przewodniczący elekt Rady Europejskiej Charles Michel i premier Polski Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

 – Charles Michel zorientował się, że bez czterech państw Grupy Wyszehradzkiej nie da się zamykać problemów na Radzie Europejskiej  – powiedział w radiowej Trójce Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Z kolei Andrzej Halicki, europoseł PO przyznał, że "Mateusz Morawiecki jeszcze zatęskni za takim partnerem jak Donald Tusk".

Posłuchaj

Zbigniew Kuźmiuk: przyjazd szefa RE to dobry prognostyk (Euranet Plus–Puls Europy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

PAP Morawiecki Michel 1200.jpg
Premier po spotkaniu z nowym szefem Rady Europejskiej: Polska jest otwarta na dialog

Szef polskiego rządu spotkał się w Warszawie z przewodniczącym –elektem Rady Europejskiej, a rozmowa wpisała się w serię spotkań Charlesa Michela w innych krajach członkowskich. Na briefingu prasowym premier poinformował, że przedyskutowano kwestie klimatu, a także te dotyczące zmian technologicznych, innowacji, obronności, relacji z Chinami i Rosją oraz konkurencyjności i jednolitego rynku UE.

Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS stwierdził, że "to dobry znak, iż nowy przewodniczący Rady Europejskiej przyjeżdża do najważniejszego państwa Grupy Wyszehradzkiej". – Charles Michel zorientował się, że bez czterech państw Grupy Wyszehradzkiej nie da się zamykać problemów na Radzie Europejskiej. To dobry prognostyk – mówił europoseł PiS.

– Donald Tusk jako szef Rady specjalnie naszego kraju nie odwiedzał i to sprawa zastanawiająca. Donald Tusk zgodził się publicznie, że należy na Polskę nałożyć sankcje – dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki europoseł PO przyznał, że po stronie Charlesa Michela nie mamy dużego wsparcia. – Myślę tutaj o polityce spójności i obszarze rolnym, a w tych aspektach musimy walczyć o większe środki. Mateusz Morawiecki powinien mówić o tym dobitnie i z tej perspektywy nawet nasz premier zatęskni za takim partnerem jak Donald Tusk. Kwestia praworządności cały czas ciągnie się za nami i mam nadzieję, że nowe otwarcie z polskiej strony to zmieni. Jeżeli ma być dobry klimat w stosunkach, to musi być partnerskie traktowanie – stwierdził europoseł PO.

– Nie wiem czy Charles Michel będzie tak skuteczny jak Donald Tusk – dodał Halicki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS) oraz Andrzej Halicki (europoseł PO)
Data emisji: 26.11.19
Godzina emisji: 17.45


Pobierz audycję

Pobierz licencję


dn/kr

Polecane