Piotr Cugowski: wyrobiłem się z solowym debiutem na 40. urodziny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Cugowski: wyrobiłem się z solowym debiutem na 40. urodziny
Piotr CugowskiFoto: Marcin Bruniecki/REPORTER

– Naturalnie przyszedł dla mnie i dla brata czas na solowe projekty. Płyta "40" jest już gotowa i dostępna. Bardzo się z tego cieszę – mówił w "Do południa" Piotr Cugowski.

Posłuchaj

Piotr Cugowski o swojej pierwszej solowej płycie (Do południa)
+
Dodaj do playlisty
+

Nowy projekt Piotra Cugowskiego to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – "Kto nie kochał", który premierę miał pod koniec 2018 roku, to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są i miłością, i szacunkiem, i gniewem, i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty. Drugi singiel – "Zostań ze mną" – ukazał się w kwietniu. Utwór opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. 

Nie ma lepszej okazji niż okrągłe urodziny artysty. – Wyrobiłem się z tą płytą na 40. urodziny. Jest to debiut solowy. Ostatnie 20 lat byłem oddany zespołowi Bracia, który współtworzyłem z Wojtkiem. Wtedy nawet nie myślałem o czymś solowym. W końcu nadszedł czas, podjęliśmy decyzję o solowych projektach – mówi Piotr Cugowski. 

Z którymi znanymi muzykami współpracował przy tworzeniu albumu Piotr Cugowski? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której wybrzmiały utwory z płyty "40".

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Piotr Cugowski (muzyk)
Data emisji: 26.11.2019
Godzina emisji: 11.17

kw/mk

Polecane