Czy jest kandydat, który ma szanse w starciu z Andrzejem Dudą?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy jest kandydat, który ma szanse w starciu z Andrzejem Dudą?
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: shutterstock.com/Fotokon

Prezydent Andrzej Duda zdecydowanie prowadzi w sondażach, które jednocześnie wskazują, że czeka nas druga tura w majowych wyborach prezydenckich.

Posłuchaj

Kto może zagrozić Andrzejowi Dudzie w nadchodzących wyborach? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kto będzie kontrkandydatem urzędującego prezydenta? Małgorzata Kidawa-Błońska? Adrian Zandberg? A może Janusz Korwin-Mikke?

Czy jest kandydat, który ma szanse w starciu z Andrzejem Dudą?

– W wyborach prezydenckich grają emocje i jedna niefortunna wypowiedź kandydata powinna rozwalić całą kampanię, a Andrzej Duda ma na swoim koncie wiele takich wypowiedzi. Jacek Jaśkowiak właściwie dopiero zaczyna w tych zawodach i można mu dać  szansę, choć ja uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest lepiej przygotowana i ma bardziej rozpędzoną kampanię. Będzie świetnym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy i ma szansę z nim wygrać – komentuje Robert Kropiwnicki, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

– Wszyscy, którzy są wskazani przez partię w wyniku demokratycznych procedur, a nie są liderami, mają znamiona substytutu. Funkcja prezydenta państwa jest tak ważna, bo jest to osoba, która ma najwyższe poparcie społeczne. Ta funkcja nie jest godna tego, by wystawiać na nią drugoliniowych. O ile się nie mylę, prezydent Andrzej Duda otrzymał 8 mln głosów. Władysław Kosiniak-Kamysz jest liderem partii, więc nie wskazujemy kogoś z tylnego siedzenia, tylko najważniejszą dla nas osobę z punktu widzenia partii i państwa – mówi Piotr Zgorzelski, poseł PSL z klubu parlamentarnego Koalicja Polska – PSL-Kukiz '15

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Jarosław Flis (socjolog, Uniwersytet Jagielloński), Robert Kropiwnicki (wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych), Sergiusz Trzeciak (ekspert zajmujący się komunikacją strategiczną), Piotr Zgorzelski (klub parlamentarny Koalicja Polska – PSL-Kukiz '15, poseł PSL)
Data emisji: 26.11.2019
Godzina emisji12.08

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane