Bez kolęd, lecz świątecznie. Basia Stępniak-Wilk w "Markomanii"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bez kolęd, lecz świątecznie. Basia Stępniak-Wilk w "Markomanii"
Barbara Stępniak-WilkFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– Jest trochę utworów o śniegu, trochę o choince, trochę o Bożym Narodzeniu. Są też piosenki, które zahaczają o Boże Narodzenia bardzo symbolicznie. Dla wielu osób będą to nowe dźwięki i nowe brzmienia – tak Basia Stępniak-Wilk opisuje swój świąteczny album zatytułowany "Piosnek krzynkę pod choinkę", który ukaże się na początku grudnia.

Posłuchaj

Basia Stępniak-Wilk o nowej, świątecznej płycie (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Piosnek krzynkę pod choinkę" różni się od licznych świątecznych propozycji płytowych tym, że nie ma tu ani jednej kolędy, ani nawet opracowania znanego świątecznego "tematu". To są piosenki napisane teraz, niektóre kilkanaście dni temu, kilka przypomnianych sprzed lat (w nowych aranżacjach i wykonaniu artystki). – Właśnie w tym sezonie artystycznym świętuję 25-lecie mojej działalności scenicznej, więc to też taka przekrojowa prezentacja moich pastorałek – mówiła artystka, która słuchaczom Trójki zaprezentowała nowe utwory. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 23 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 23 listopada >>>

Basia Stępniak-Wilk "Piosenek krzynkę pod choinkę" Basia Stępniak-Wilk "Piosenek krzynkę pod choinkę"   Foto: mat promocyjne

Ćwierćwiecze pracy artystycznej świętuje także Kasia Kowalska. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń nawiązujących do tego jubileuszu, m.in. wyjątkowy koncert MTV Unplugged – w maju tego roku w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Koncert został zarejestrowany, a płyta ukazała się 25 października. Artystce na scenie towarzyszyli znakomici goście: Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka. Podczas koncertu "MTV Unplugged Kasia Kowalska", artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian.

Zapraszamy do wysłuchania drugiej godziny audycji, w której wybrzmiały utwory z albumu Kasi Kowalskiej.

KasiaKowalska "MTV Unplugged" Kasia Kowalska "MTV Unplugged"   Foto: mat. promocyjne

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Basia Stępniak-Wilk (poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej)

Data emisji: 23.11.2019
Godzina emisji: 11.18

mat. prasowe/kr/mk

Polecane