"Wysocki" – listopadowa premiera na STT

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wysocki" – listopadowa premiera na STT
Marek Kochan podczas prac nad słuchowiskiem "Wysocki" Foto: Wojciech Dorosz

Marek Kochan otwierał rok 2019 na Scenie Teatralnej Trójki ("Prezydent Paderewski") i w zasadzie skończył regularne prezentacje w tym roku na naszej scenie.

Posłuchaj

Marek Kochan – "Wysocki" (Scena teatralna Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Przed nami jeszcze jedna premiera, ale to realizacja sztuki – laureatki Konkursu "Nasłuchiwanie. Gościnność". Jest zarazem Marek Kochan od 2010 roku jednym z najczęściej wystawianych na Trójkowej scenie autorów. Niedawno zaczął sam reżyserować swoje sztuki.

"Wysocki" – podobnie jak "W jednym kapciu, w drugim bucie" oraz "Prezydent Paderewski" – przywołuje postać z naszej historii. W tekście sztuki autor umieszcza, co także jest cechą charakterystyczną jego dramatów, liczne cytaty, zapraszając nas do "zabawy" w odnajdowanie ich źródeł. Tego typu nawiązania do różnych tekstów kultury należą z kolei do częstych we współczesnej sztuce, nie tylko teatralnej.

Redbad Klijnstra-Komarnicki Redbad Klynstra-Komarnicki (fot. Polskie Radio)

Listopadowa premiera na STT była futurystyczną wizją naszego funkcjonowania w świecie dominowanym przez komputery. Może być też odczytywana jako metafora czy karykatura istniejących już modeli społecznych, najogólniej rzecz ujmując, by zbyt wiele nie podpowiadać na tym etapie. Więcej ujawniamy w rozmowie, którą przedstawiliśmy tym razem po prezentacji słuchowiska.

W roli tytułowej wystąpił aktor, z którym po raz kolejny współpracował Marek Kochan. To Redbad Klynstra-Komarnicki.

Marek Kochan – "Wysocki" – 24 listopada 2019, godz. 20.05.

Reżyseria oraz opracowanie muzyczne – Marek Kochan
Reżyseria dźwięku – Maciej Kubera

Występują:

Redbad Klynstra-Komarnicki
Zdzisław Wardejn
Marzena Trybała
Agnieszka Podsiadlik
Marek Lewandowski

Czas trwania – 37'33"

Zapraszamy także już na premierę sztuki uhonorowanej I Nagrodą w konkursie "Nasłuchiwanie. Gościnność" zaplanowaną na 8 grudnia.

Polecane