Beskidy, luteranie i skoki narciarskie. "Trójka wraca do korzeni" w Wiśle!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Beskidy, luteranie i skoki narciarskie. "Trójka wraca do korzeni" w Wiśle!
Widok ze skoczni narciarskiej w WiśleFoto: Shutterstock.com/Piotr Kalinowski Photos

W piątek 22 listopada Tomasz Jeleński z Programu 3 Polskiego Radia odwiedził z reporterskim mikrofonem Wisłę.

Posłuchaj

Czym jest dobry doping? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Zapraszam na wycieczkę szlakiem wiślanych niedźwiedzi oraz do wizyty w pracowni rzeźbiarskiej, w której powstają drewniane puchary dla zwycięzców w konkursie skoków narciarskich – drużynowym i indywidualnym. Ale to nie wszystko – opowiadał przed wyjazdem do Wisły Tomasz Jeleński, który 22 listopada, czyli w przededniu inauguracji zimowego Pucharu Świata, zabrał słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia na spacer po malowniczej Wiśle. A to wszystko w ramach popularnego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i SandomierzLublin, Zakopane, WrocławHelTomaszów LubelskiŚwinoujście, Kłodzko i Łódź. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w piątek 22 listopada w Wiśle. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców miasta leżącego u stóp Baraniej Góry i nazywanego Perłą Beskidu Śląskiego.

– Postaram się przybliżyć słuchaczom folklor górali śląskich i porozmawiam z muzykiem grającym na bardzo długim instrumencie ludowym nazywanym trombitą. Sprawdzę również, jak poruszać się po Wiśle i jak dostać się na skocznię w Malince. Odwiedzę tu dzieci trenujące skoki narciarskie, wśród których jest… pięciolatek! A wreszcie zajrzę do rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej, gdzie prawdopodobnie zatrzyma się w sobotę Andrzej Duda – zapowiadał Tomasz Jeleński

Jego relacje z miasta Jerzego Pilcha i Adama Małysza zostały wyemitowane w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "LP Trójka" – ok. godz.: 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane