Z miłości do starych kamienic

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z miłości do starych kamienic
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

– W kamienicach jest dusza – mówi jedna z bohaterek reportażu, która każdego, kto planuje kupić mieszkanie, zachęca do zakupu lokum w takim właśnie budynku.

Posłuchaj

Czar kamienic (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wiele osób twierdzi, że mieszkanie w kamienicy to same minusy – bo stare i wymaga kosztownych remontów, bo sąsiedzi to najczęściej patologia, bo duże i ciężko ogrzać itd. itp.

Tymczasem Agnieszka mieszka w kamienicy całe życie. Lubi swoje mieszkanie, ulicę i osiedle, na którym mieszka – pełne kamienic.

Grzegorz, który jest wiele lat młodszy, kupił mieszkanie w kamienicy. Długo go szukał, bo chciał, żeby miało jak najwięcej oryginalnych detali. Kamienica nie była w najlepszym stanie, więc został szefem wspólnoty mieszkaniowej, namówił sąsiadów na remont i nadzorował prace.

Kasia i Jacek też kochają kamienice. Kasia ma już mieszkanie w XIX-wiecznym budynku, Jacek swojego szuka. Oboje szukają ludzi z podobną pasją – miłością do starych kamienic. Kasia prowadzi bloga, Jacek nagrywa podcasty. Ostatnio zorganizowali akcję sprzątania kamienic. Skąd ta pasja? Co takiego zauważają, czego inni nie widzą?

***

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Kamienice – moja miłość" 
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 20.11.2019
Godzina emisji: 18.44

Polecane