Kamil Bortniczuk: dziękujemy naszym partnerom za zdrowy rozsądek ws. 30-krotności ZUS

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kamil Bortniczuk: dziękujemy naszym partnerom za zdrowy rozsądek ws. 30-krotności ZUS
Kamil BortniczukFoto: PR

– Wczorajsza decyzja o wycofaniu projektu ustawy znoszącej 30-krotność składek ZUS jest dobrych ruchem dla polskiej gospodarki zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i wieloletniej – ocenił Kamil Bortniczuk (Porozumienie). – Dziękujemy naszym partnerom, że wykazali się zdrowym rozsądkiem i wycofali się z tego projektu – dodał.

Posłuchaj

Kamil Bortniczuk: dziękujemy naszym partnerom za zdrowy rozsądek ws. 30-krotności ZUS (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

pap kamil bortniczuk 1200.jpg
Wycofany projekt ws. 30-krotności. Porozumienie: dobra decyzja

Poseł PiS Marcin Horała w imieniu klubu PiS wycofał projekt ustawy znoszący limit 30-krotności składki na ZUS. Oświadczenie o wycofaniu projektu ustawy skierowane do marszałek Sejmu Elżbiety Witek zostało we wtorek po południu opublikowane w wykazie prac legislacyjnych. 

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> Likwidacja limitu 30-krotności składek na ZUS. PiS wycofało projekt z Sejmu

Politycy Porozumienia, koalicjanta PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy, dobrze oceniają decyzję ws. wycofania przez Prawo i Sprawiedliwość projektu dot. zniesienia limitu 30-krotności składki na ZUS. – Jesteśmy zadowoleni, ale nie jest to żaden powód do triumfalizmu – powiedział w radiowej Trójce Kamil Bortniczuk z Porozumienia.


gowin 1200 pap.jpg
Jarosław Gowin: udowodniliśmy, że Zjednoczoną Prawicę łączą silne fundamenty programowe

"Wyborcy cenią jedność prawicy"

Gość "Salonu Politycznego Trójki" odniósł się do medialnych spekulacji na temat 30-krotności składek ZUS. - Muszę zaprotestować, bo niektórzy stosowali narrację, że chodzi tylko o ok. 300 tysięcy osób, które zarabiają powyżej 12 tysięcy zł brutto miesięcznie i są beneficjentami tej 30-krotności. Ta narracja jest nieprawdziwa – oświadczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jeżeli znieślibyśmy 30-krotność, to w ślad za tymi stawkami o nieograniczonej wysokości, które wpływałyby do ZUS-u za kilkanaście lat, ZUS musiałby wypłacać również nieograniczone w swojej wysokości emerytury. To było zagrożenie dla całego systemu – wyjaśniał polityk.

Kamil Bortniczuk podkreślił także, że "element tożsamościowy zawsze był ważny" dla jego ugrupowania. – Od lat Zjednoczona Prawica jest złożona z trzech partii. Wyborcy cenią jedność prawicy, co przekładała się na wyniki wyborów, które od lat wygrywamy – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Kamil Bortniczuk (Porozumienie)
Data emisji: 20.11.2019
Godzina emisji: 8.13

kstar/ml

Polecane