Barbara Wrońska: nie jestem z tego świata

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Barbara Wrońska: nie jestem z tego świata
Barbara Wrońska i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak/Polskie Radio

– Jestem ze świata, gdzie co innego było ważne. Gdzie ważny był czas i jakość jego spędzania, więzi rodzinne, relacje – przyznaje Barbara Wrońska, opowiadając o swoich sposobach na odnalezienie się w XXI wieku. 

Posłuchaj

Barbara Wrońska opowiada o muzycznej pasji i radości bycia w domu (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

LzR Barbara Wrońska 1200.jpg
Barbara Wrońska: nie mogę uwierzyć w to, co los mi wciąż przynosi

Gdy jako malutka dziewczynka po raz pierwszy usłyszała symfonię Beethovena, nie potrafiła pomieścić w sobie jej piękna więc z zachwytu rozpłakała się. Dzisiaj również piękna muzyka bardzo ją porusza. – Jestem wyczulona na tandetę i mizerność, przez co bywam kapryśna i wymagająca. Jednak przede wszystkim wymagam od siebie. Szacunek do piosenki, to spadek po klasycznym wykształceniu muzycznym. Człowiek uczy się fachu, poznaje zasady i nabiera przekonania, że do muzyki trzeba podchodzić z estymą. Ja tak mam – mówi.

Ta kapryśna, wymagająca osoba przez wiele lat współtworzyła zespół Pustki, jest także połową siostrzanego duetu Ballady i Romanse, a od niedawna artystką solową. Za debiutancki album "Dom z ognia" otrzymała nagrodę Mateusza Trójki i dwie nominacje do nagrody muzycznej Fryderyk. Muzykę kocha od dziecka. W audycji musiała się zmierzyć między innymi z pytaniem… czy wyszłaby za mąż za Stanisława Moniuszkę. Jaka była jej odpowiedź? Co dla artystki przez lata było słońcem? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

 ***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Barbara Wrońska (wokalistka, kompozytorka)
Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 8.10

gs/bch


Polecane