Przychodzi artysta do psychoanalityczki, czyli "Zacznijmy jeszcze raz"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przychodzi artysta do psychoanalityczki, czyli "Zacznijmy jeszcze raz"
Łukasz Szwed, Aldona Jankowska i Tomasz SaprykFoto: PR

"Zacznijmy jeszcze raz" to komediowa opowieść o kondycji współczesnego człowieka, samotności i potrzebie kochania, a napisała ją debiutująca w roli dramaturga Olgę Wolf.

Posłuchaj

Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk gośćmi Łukasza Szweda (Akademia rozrywki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Akcja spektaklu rozgrywa się w Gdyni, a konkretnie w gabinecie psychoanalityczki (w którą wciela się Aldona Janowska) odwiedzanym przez zmanierowanego reżysera po 50-tce (w tej roli Tomasz Sapryk). Spektakl "Zacznijmy jeszcze raz" swoją warszawską premierę miał 6 listopada w Teatrze Kamienica.

– Premiera zawsze jest wieczorem ze specyficzną publicznością. Byłem wdzięczny i delikatnie zszokowany, że udało nam się ją rozbawić, bo zawsze jest to publiczność trochę bardziej oceniająca, branżowa – opowiada Tomasz Sapryk, który nie tylko występuje w jednej z głównych ról, ale także reżyseruje spektakl.

– Olga Wolf ma nieprawdopodobnie cięte, inteligentne puenty i riposty. Brała z nas, przetwarzała pewne pomysły, sytuacje, napięcia rodzące się w naturalny sposób. To był pewien proces – wspomina aktorka filmowa i teatralna oraz artystka kabaretowa, Aldona Jankowska.

Skąd Tomasz Sapryk czerpał wiedzę o zawodzie psychoanalityka? Na czym polega "myk" zawarty w sztuce? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Goście:
 
Aldona Jankowska (aktorka filmowa i teatralna, artystka kabaretowa), Tomasz Sapryk (aktor teatralny i filmowy)
Data audycji: 8.11.2019
Godzina emisji: 13.09

kr

Polecane