Murale dla patriotyzmu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Murale dla patriotyzmu
Mural namalowany w setną rocznicę otrzymania przez Marię Skłodowską-Curie drugiej nagrody Nobla (2011) na ścianie domu, w którym się urodziła przy ul. Freta w WarszawieFoto: shutterstock.com/ Anastasia Petrova

Coraz częściej na ulicach naszych miast pojawiają się murale patriotyczne, upamiętniające ważne dla Polaków wydarzenia historyczne, np. rocznicę Powstania Warszawskiego, murale z Żołnierzami Wyklętymi itp.

Posłuchaj

Miejska sztuka patriotyczna (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wprowadzają one zupełnie nową jakość do przestrzeni miejskiej. Murale patriotyczne to też jeden z elementów projektu "Zmień perspektywę" realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach Programu "Niepodległa". Cały projekt jest wyjątkowo ciekawy i nowatorski. 

Temat ten poruszamy z naszymi gośćmi: Marcinem Nowakiem – koordynatorem projektów kulturalnych i społecznych w Centrum Myśli Jana Pawła II, w tym projektu "Zmień perspektywę", dr hab. Michałem Łuczewskim – socjologiem i dyrektorem programowym Centrum Myśli Jana Pawła II, specjalizującym się m.in. w socjologii narodu i pamięci, Mariuszem Libelem – współtwórcą grupy artystycznej "Twożywo", który realizuje projekty z pogranicza poezji konceptualnej i grafiki oraz Janem Kowalskim – dyrektorem Biura Programu "Niepodległa".

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" opowiadamy o działaniach Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej, która na przekór powszechnym opiniom, że jest to region niezbyt atrakcyjny turystycznie, chce pokazać, jak piękna jest także ta część naszego kraju.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Marcin Nowak (koordynator projektów kulturalnych i społecznych w Centrum Myśli Jana Pawła II), dr hab. Michał Łuczewski (socjolog i dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II), Mariusz Libel (współtwórca grupy artystycznej "Twożywo"), Jan Kowalski (dyrektor Biura Programu "Niepodległa")
Data emisji: 4.11.2019 
Godzina emisji: 23.08

ek

Polecane