"Trójka wraca do korzeni". Odwiedziliśmy Łódź!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka wraca do korzeni". Odwiedziliśmy Łódź!
Ulica Piotrkowska w ŁodziFoto: shutterstock.com/Mariola Anna S

W czwartek, 24 października Marcin Pośpiech z Programu 3 Polskiego Radia odwiedził z reporterskim mikrofonem Łódź.

Posłuchaj

Jak wygląda Łódź o poranku? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Będziemy chcieli pokazać, że Łódź to dużo więcej niż tylko miejsca najbardziej kojarzące się z miastem, czyli ulica Piotrkowska, Manufaktura czy Szkoła Filmowa. Odwiedzimy kompleks EC1. W dawnej elektrociepłowni działa obecnie Centrum Nauki i Techniki, najnowocześniejsze w Polsce planetarium czy centrum komiksu. Będziemy w Fabryce Sztuki – miejscu, w którym działania kreatywne łączą się z biznesem. Sprawdzimy, czym jest i jak powstaje Nowe Centrum Łodzi z działającym już największym w Polsce supernowoczesnym podziemnym dworcem. Będziemy w najbardziej modnym miejscu miasta, jeżeli chodzi o restauracje i puby, czyli w Off Piotrkowskiej, opowiemy także o nagrodzie łódzkiej ASP Łódź Young Fashion – opowiadał przed wyjazdem do Łodzi Marcin Pośpiech

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i SandomierzLublin, Zakopane, WrocławHelTomaszów LubelskiŚwinoujście i Kłodzko. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Relacje z Łodzi wyemitowaliśmy w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa"Zachęcamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane