The National na jedynym koncercie w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The National na jedynym koncercie w Warszawie
The NationalFoto: Graham MacIndoe

25 listopada w hali COS Torwar w Warszawie wystąpi zespół The National. Grupa, na której czele stoi charyzmatyczny Matt Berninger, wraca do Polski z nowym materiałem. Wydawnictwo, które nosi tytuł "I Am Easy To Find", ukazało się 17 maja br.

The National ugruntowali czołową pozycję na światowym rynku muzycznym. Dziś wyprzedają koncerty w najbardziej prestiżowych halach i pojawiają się jako headlinerzy na największych festiwalach. Zespół tworzą niezmiennie: Matt Berninger (wokal), bracia: Aaron (gitara, bas, klawisze) i Bryce Dessner (gitara, klawisze) oraz Scott (bas, gitara) i Bryan Devendorf (perkusja).

Pod koniec listopada na warszawskim Torwarze obok uwielbianych przez fanów utworów zaprezentują zupełnie nowy materiał. "I Am Easy To Find" to już ósmy krążek zespołu The National. Wcześniejszy, wydany w 2017 roku album "Sleep Well Beast" został nagrodzony statuetką Grammy.

Najnowsza płyta powstawała głównie w Long Pond Studio w Hudson Valley w stanie Nowy Jork. Dodatkowo nagrania odbyły się m.in. w Paryżu, Berlinie, Cincinnati, Austin, Dublinie i Nowym Jorku. Na płycie gościnnie wystąpili m.in.: Sharon Van Etten, Brooklyn Youth Chorus, Lisa Hannigan, Mina Tindle. Wydawnictwo promuje singiel "You Had Your Soul With You".

Premierze "I Am Easy To Find" towarzyszył film o tym samym tytule. Obraz wyreżyserował nominowany do Oscara Mike Mills ("Debiutanci", "Kobiety i XX wiek"), natomiast główną rolę zagrała w nim Alicia Vikander ("Ex Machina", "Tulipanowa gorączka").

Od swojego pierwszego występu w Polsce w ramach OFF Festival w 2009 roku, The National są pożądanym koncertowo zespołem w naszym kraju. Na przestrzeni lat grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Open’er oraz na kilku koncertach klubowych, w tym w warszawskiej Stodole. Najbliższy koncert w COS Torwar będzie największym jak do tej pory występem halowym zespołu w naszym kraju.

Kto: The National 
Gdzie: COS Torwar, Warszawa, ul. Łazienkowska 6a
Kiedy: 25 listopada 2019
Bilety: 165-205 zł

***
Zespół The National za pośrednictwem organizacji PLUS1 przekazuje 5zł z każdego sprzedanego biletu na wybrany szczytny cel.

Polecane