Katarzyna Nosowska: początki pisania tekstów są trudne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katarzyna Nosowska: początki pisania tekstów są trudne
Katarzyna NosowskaFoto: mat. prasowe

– Na pierwszych płytach zespołu Hey kaleczyłam język angielski, bo wydawało mi się to prostsze niż pisanie tekstu po polsku – zaznaczyła Katarzyna Nosowska, jurorka zbliżającego się Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

Posłuchaj

Magazynek naładowany gośćmi (Magazynek/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nie mam nieprawdopodobnie silnego wrażenia, że młodzi artyści się starają, aby teksty były na jakimś wysokim poziomie. Początki pisania są trudne. Zdarzają się przypadki artystów, takich jak np. Dawid Podsiadło, gdzie ewidentnie widać ten dar – mówiła Katarzyna Nosowska, która wraz z Piotrem Metzem, Pawłem Krawczykiem i Mery Spolsky zasiada w jury Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 2019. – Przykro mi to stwierdzić, ale nie dzieje się nic fantastycznego w polskich tekstach – dodała. – Niektórzy wybierają drogę bardzo złego akcentu po angielsku. Niektórzy poprawnie śpiewają w innym języku, ale są też tacy, którzy robią to bardzo źle – podkreślił Paweł Krawczyk.

Piotr Metz, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk w studiu radiowej Trójki Piotr Metz, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk

W drugiej części audycji w studiu radiowej Trójki pojawili się Agnieszka i Paweł z zespołu Plastic. Artyści opowiedzieli o najnowszym singlu i nadchodzącej płycie. "Out of Control" jest dynamicznym reprezentantem nadchodzącego albumu, który ukaże się na początku 2020 roku. Plastic zapowiada powrót do korzeni. Utwór od pierwszych taktów określa charakterystyczne niegrzeczne brzmienie basu (oldschoolowy Rickenbacker) i saksofonu barytonowego. Wszystko dzieje się przewrotnie pod hasłem: pozwól wewnętrznemu dziecku przejąć kontrolę. Słychać tu brzmieniowe inspiracje podróżami za ocean. Podróże te będą też motywem przewodnim całego albumu.

– Płyta jest już nagrana. Na koncertach gramy już nowy materiał. Tam można usłyszeć utwory, które nie były jeszcze publikowane – mówi Agnieszka Burcan. – To powrót do korzeni. Jest elektronicznie i tanecznie – dodał Paweł Radziszewski. 

Paweł Radziszewski, Agnieszka Burcan i Piotr Metz w studiu radiowej Trójki Paweł Radziszewski, Agnieszka Burcan i Piotr Metz

Gościem tego wydania "Magazynku" był także Kuba Więcek, który opowiedział o swojej nadchodzącej płycie – jej premiera przewidziana jest na 18 października.

– To powrót do moich muzycznych początków. Teraz jestem w innym miejscu i inne rzeczy mnie interesują, ale miło wrócić do tej muzyki. Materiał został nagrany trzy lata temu i teraz będziemy go grać troszeczkę inaczej – podkreślił Kuba Więcek.


Kuba Więcek i Piotr Metz w studiu radiowej Trójki Kuba Więcek i Piotr Metz

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji i rozmów ze wszystkimi gośćmi Piotra Metza.

***

Tytuł audycji: Magazynek
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski (Plastic), Kuba Więcek (muzyk)
Data emisji: 17.10.2019 
Godzina emisji:
 15.09

kw/kd

Polecane