Czy zmiana Kodeksu karnego ma sens?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy zmiana Kodeksu karnego ma sens?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FabrikaSimf

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji kodeksu karnego. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji "Pro-Prawo do Życia".

Posłuchaj

Czy warto zmienić Kodeks karny? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Karze pozbawienia wolności nawet do dwóch lat będzie podlegał ten, kto publicznie propaguje podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego. Jeśli propaguje takie zachowanie "za pomocą środków masowego komunikowania", ma podlegać karze do lat trzech. Za propagowanie uznano na przykład zajęcia dotyczące antykoncepcji, homofobii czy też zagrożeń niesionych przez HIV.

– Ta walka z homofobią polega na walce z propagowaniu zachowań homoseksualnych i innych dewiacji. Mamy do czynienia z seksualizacją i pornografizacją kultury. Temu trzeba się przeciwstawiać. Zajęcia dotyczące homofobii to nieporozumienie – mówi Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik projektu z Fundacji "Pro-Prawo do Życia". 

– Za każdym razem, kiedy rodzic posyła swoje dziecko na dodatkowe zajęcia, musi na to wyrazić zgodę. Jeśli dyrekcja lub sekretariat takiej zgody nie ma, jest to równoznaczne z tym, że dziecko na te lekcje nie idzie – podkreśla edukatorka seksualna Anna Michalska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Mariusz Dzierżawski (Fundacja "Pro-Prawo do Życia"), dr Anita Kucharska-Dziedzic (stowarzyszenie BABA), Alina Kozińska (Federacja Inicjatyw Oświatowych), Anna Michalska (edukatorka seksualna), Wojciech Starzyński (Fundacja "Rodzice Szkole"), Piotr Kładoczny (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Data emisji: 17.10.2019
Godzina emisji12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane