Czy Lewica odegra istotną rolę w parlamencie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Lewica odegra istotną rolę w parlamencie?
Sztab wyborczy Lewicy (13.10.2019)Foto: PAP/Rafał Guz

Po latach nieobecności wraca do Sejmu lewicowa partia. Trzeci wynik w wyborach zwiększył apetyty działaczy, którzy twierdzą, że za cztery lata to właśnie Lewica będzie głównym rywalem Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj

Lewica po czterech latach wraca do parlamentu (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przedstawiciele tej formacji zapowiadają polityczną ofensywę i wniesienie dziesięciu projektów ustaw, które są gotowe.

– W dojrzałych demokracjach jest tak, że również projekty opozycyjne spotykają się z zainteresowaniem i czasami zostają przegłosowywane przez większość parlamentarną. Nasze projekty są dobre i wierzę w to głęboko, że przynajmniej kilka z nich uda się dla dobra Polaków przeforsować – mówi posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska.

– Jesteśmy opozycją, która skupia się nie na definiowaniu tego czy innego wroga, tylko na realizowaniu swoich postulatów. Nasza obecność jest bardzo istotna, choć nie ma nas aż tak dużo. Konfederacja jest jedynym klubem w Sejmie, który zagraża PiSowi ze względu na potencjał przepływu elektoratu – podkreśla poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Anna Maria Żukowska (posłanka, SLD), Konrad Berkowicz (poseł, Konfederacja), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), Paweł Grzelak (4P research mix), prof. Maciej Mrozowski (medioznawca), Marcin Burzański (doradca Fundacji Pułaskiego)
Data emisji: 16.10.2019
Godzina emisji12.09

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane